Sisukord
Investeerimine
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses

4 min lugemist
  • Tallinki aktsia aktsiaid märkis avalikul esmaemissioonil 17 000 väikeinvestorit
  • Praegu on aktsia 36 protsenti odavam kui 10 aastat tagasi
  • Viimased kolm aastat on Tallink maksnud dividende
FOTO: Allikad: Tallinna börs, Äriregister, Postimees

Täpselt täna kümme aastat tagasi olid Tallinna börsi ruumid puupüsti rahvast täis. Kauaoodatud börsidebüüdi tegi laevafirma Tallink ning kohal viibisid teiste hulgas nõukogu esimees Toivo Ninnas, sama aasta alguses ootamatult ametlikuks suuromanikuks saanud Ain Hanschmidt ja paljud teised.

Tellijale Tellijale

Laevafirma toonane tegevjuht ja suuromanik Enn Pant ütles ajakirjanikele, et ootas börsile minekut juba ajast, mil Tallinna börs loodi. «Vaatamata sellele, et ajakirjandus on meid palju peksnud, usaldasid investorid oma raha ikkagi meile,» ütles Pant kohalviibinuile.

Investorite usaldus Tallinki vastu oli tõesti tohutu. Aktsiate avalikul esmaemissioonil (IPO) märkis laevafirma aktsiaid üle 17 000 jaeinvestori, neist 16 040 Eestist ja 1074 Soomest. 

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto