Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile?

3 min lugemist
Lauri Luik. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Koalitsioonilepe sätestab alused, mis võimaldavad spordivaldkonda märgataval hulgal lisaraha leida. Piisab kahest põhimõttelisest muudatusest.

Tellijale Tellijale

Esiteks, riigiettevõtete kasumist kindla protsendi suunamine sporditegevusse. Näiteks üks protsent Eesti Energia, Eleringi ja Tallinna Sadama kasumist tähendaks Eesti spordile ligikaudu kolm miljonit eurot lisaraha. Riigil on aga teatavasti veel mitu kasumlikku ettevõtet. See idee seisab must valgel meie koostöölepingus, nii et teeme ära.

Teiseks, ettevõtete erisoodustusmaksu kaotamine sporditegevuse toetamiselt, mida küll otseses sõnastuses leppest ei leia, kuid mis oli arutlusel seda dokumenti koostades. Lepiti kokku, et seda ideed kaalutakse. Praegu toimub  töötajate sporditegevuse rahastamine paljudel juhtudel ebakorrektselt (või nn JOKK-skeemi järgi), näiteks sõlmides reklaamilepingu mõne spordiklubiga jms.

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto