Sisukord
Välismaa
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all

1 min lugemist
Õpilased Pakistanis Lahores asuva Al-Huda instituudi ees. Nad kuulasid just loengut oma asutajalt Farhat Hashmilt. FOTO: AP/Scanpix

Möödunud nädalal Ameerika Ühendriikides Californias toimunud verevalamise peasüüdlane Tashfeen Malik ei õppinud Pakistanis sugugi ainult farmatseudiks. Pärast ülikoolistuudiumi lõppu – või mõnede andmete järgi ka selle ajal – oli ta sage külaline Al-Huda-nimelises instituudis, kus käis regulaarselt kuni mullu suveni, mil ta Ameerikasse kolis.

Tellijale Tellijale

Al-Huda on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis mõeldud islamiusulistele naistele – tavaliselt käivad seal suhteliselt haritud ja jõukatest peredest pärit õppurid, kirjutas Wall Street Journal.

Organisatsiooni veebilehel seisev tekst väidab, et kooli eesmärk on aidata õpilastel «leida sisemist rahu, arendada head iseloomu, demonstreerida mõjusaid inimsuhteid ning saada kasulikeks ühiskonnaliikmeiks, et teenida paremini inimkonda». Malik võttis kursuseid, mis keskenduvad koraani tundmaõppimisele.

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto