Sisukord
Arvamus
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga

3 min lugemist
Maarja Vaino FOTO: Tairo Lutter

Vaimne segadus peegeldub ka segases kõnes ja nii võib tõesti hakata isegi terroriste õigete eurooplastena defineerima. Arutult ja vastutustundetult lobisev maailm muutub ohtlikuks, sest legitimeerib demagoogia, märgib kolumnist Maarja Vaino.

Tellijale Tellijale

«Inimene vahetab sõnu, mitte mõisteid, ja uute sõnade arv kasvab meil, jumal tänatud, suure kiirusega,» ütleb üks Tammsaare tegelane irooniliselt. Praegu tundub see olevat tõesem kui kunagi varem.

Jaan Tooming kirjutas hiljuti (kultuur.err.ee, 2.12), et oleme sattunud lauslobisemise ajastusse. Tõepoolest, tundub, nagu inimesed räägiksid või kirjutaksid üha rohkem. Ühelt poolt näitab see, et oleme jõudnud heaoluühiskonda. Nn small talk on heaoluühiskonna nähtus. Raskustes viibivatel inimestel ei ole selleks aega ega energiat. Pealegi saavad vaimses surutises sõnad hoopis teise kaalu, öeldul on alati mitmekordne tähendus ja tühje sõnu naljalt ei tehta.

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto