Sisukord
Tervis
Postimees
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju

4 min lugemist
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siiguri sõnul ei tea sotsiaalministeeriumis üks käsi, mida teine teeb. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse esimehe Urmas Siiguri sõnul on valitsuse nõudmine vähendada ametikohtade arvu 85 võrra täiesti põhjendamatu ja sihtasutuse personalipoliitika pole riigi kamandada.

Tellijale Tellijale

Urmas Siigur, mida see ametikohtade vähendamisest keeldumine nüüd kaasa toob – kas tehakse vägisi ära?

Oleks päris huvitav, kui mõni jurist ka selle kohta midagi arvaks. Meie sihtasutusel on kolm asutajat – linn, riik ja ülikool – ja sihtasutused töötavad eraõiguslikel alustel. Iseenesest ei saa meile keegi ette kirjutada koosseise ega töötajate hulka. Meie raha ei tule otse riigieelarvest nagu mõnel teisel asutusel. Meie müüme teenust haigekassale nii palju, kui see jaksab osta. Majandame eesmärgiga olla võimalikult kulutõhus ja saavutada seejuures parimaid tulemusi.

Püüame viia valitsusse sõnumi, et kui te olete saanud hakkama tööõnnetusega ja arvanud end millegipärast osa haiglate personali valitsejate hulka, siis võib-olla te parandate end. Lootus on muidugi väike. Aga mis see nõukogu keeldumine kaasa võib tuua ... ma arvan, et suurt midagi.

Valitsus saab ju kliinikumi survestada haigekassa rahastamise kaudu.

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto