Sisukord
Tervis
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju

4 min lugemist
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees Urmas Siiguri sõnul ei tea sotsiaalministeeriumis üks käsi, mida teine teeb. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu Ülikooli kliinikumi juhatuse esimehe Urmas Siiguri sõnul on valitsuse nõudmine vähendada ametikohtade arvu 85 võrra täiesti põhjendamatu ja sihtasutuse personalipoliitika pole riigi kamandada.

Tellijale

Urmas Siigur, mida see ametikohtade vähendamisest keeldumine nüüd kaasa toob – kas tehakse vägisi ära?

Oleks päris huvitav, kui mõni jurist ka selle kohta midagi arvaks. Meie sihtasutusel on kolm asutajat – linn, riik ja ülikool – ja sihtasutused töötavad eraõiguslikel alustel. Iseenesest ei saa meile keegi ette kirjutada koosseise ega töötajate hulka. Meie raha ei tule otse riigieelarvest nagu mõnel teisel asutusel. Meie müüme teenust haigekassale nii palju, kui see jaksab osta. Majandame eesmärgiga olla võimalikult kulutõhus ja saavutada seejuures parimaid tulemusi.

Püüame viia valitsusse sõnumi, et kui te olete saanud hakkama tööõnnetusega ja arvanud end millegipärast osa haiglate personali valitsejate hulka, siis võib-olla te parandate end. Lootus on muidugi väike. Aga mis see nõukogu keeldumine kaasa võib tuua ... ma arvan, et suurt midagi.

Valitsus saab ju kliinikumi survestada haigekassa rahastamise kaudu.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto