Sisukord
Sport
Postimees
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele

3 min lugemist
Aivar Rehemaa ja Raido Ränkel Lillehammeri võistlusel. FOTO: NordicFocus

Suusaalade hooaja eel rääkisid Eesti sportlased peamiselt sellest, et võrreldes eelmise aastaga on asjad liikunud paremuse suunas: treenitud on rohkem, tingimused on paremad ja lootused saavutada MK-sarjas häid tulemusi kõrged. Hooaja avaetappidel jõudis aga kohale karm argipäev – esimeste võistluste saginast noppis ainsana MK-sarja punkte laskesuusataja Johanna Talihärm. Kuid temagi sõit oli esialgu vaid hetkeline sähvatus.  

Tellijale Tellijale

Laskesuusatamisest. Nii nagu varasematelgi aastatel on probleem sõidukiiruses. Östersundi sprindis tegi Kadri Lehtla ühe möödalasu, ent kaotas võitjale 2.37 ja sai 62. koha. Nooruke Meril Beilmann kaotas aga puhtalt lastes 3.17.

15 km distantsil kaotas ühe trahviminuti saanud Talihärm võitjale 4.07. Poole lühemal rajal tegi ta kolm möödalasku ja kaotus oli sama suur. Need kõik on väga suured kaotused ja näitavad, et punktikohale jõuda on võimalik vaid veatult lastes ning isegi siis mitte alati.

Sama seis on meestega. Kõrgele kohale aitab vaid puhas laskmine. Kui aga tulejoonel ollakse ebatäpsed – nii juhtus Östersundi sprindis –, tuleb leppida kohaga esisaja lõpus. Ainuüksi fakt, et MK-sarja avaetapil ei pääsenud tagaajamisvõistlusele ükski eestlane, on kurjakuulutav.

Hooaja eel lubasid laskesuusatajad, et koostöös treener Asko Nuutineniga viiakse laskmine uuele tasemele. Esimesed võistlused seda ei näidanud. Täpselt lasti vaid suusarjal aeglaselt sõites. Tõenäoliselt ei jää Talihärmi punktid Eestile ainsateks, kuid ülemäära tihedat 40 parema sekka sõitmist ei maksa oodata.     

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto