Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
09.12.2015
Eesti Evelin Ilves: jah, ma leinan, kuid ma ei ole õnnetu Mälumäng Valitsus ei peaks juhtima sihtasutuse siseasju Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Underi ja Adsoni põrm tuuakse kevadel Eestisse Tagakülg Selgusid kirjanikupalga saajad Eesti lühiuudised Majanduse lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised Tallinki aktsia 10: debüüdil aktsia ostnud on kaotuses Välismaa Tulistaja õppis tuntud «islamifeministi» käe all Tähelepandamatu ja vaikne pere valis terrori Välismaa lühiuudised Arvamus Sirje Niitra: kui müüja ei tea Juhtkiri: igavikuuni Eesti mullas Postimees 1931. aastal: näitlejate sotsiaalgarantiid ja pension Maarja Vaino: rääkige oma sõnadega, mõelge oma peaga Lauri Luik: kust leida lisaraha spordile? Viive-Riina Ruus: uus haridusseadus vajab õigeid küsimusi ja vastuseid Kultuur Island ei väsi üllatamast 40ndates eluaastates neitsi eneseotsingutel Sport Spordi lühiuudised Suusaalade hooaja algus jääb talispordi arengumaade tasemele Kes küll peataks Norra? Sõudjad tegid Rio tarbeks Portugalis luuret Kokku võib saada uus kahepaat Kaardilugejate vangerdused jõudsid rallimaailmas lõpule Tarbija Perele piisab ühest elektrihambaharjast Elron tõmbab uute rongide ostuplaanile pidurit Tartu Kaarel Arbi viimaseid elupäevi katab saladuseloor Rekordikursil lennujaam jääb kitsaks Päästjad leiavad kodudest väga tuleohtlikke olukordi Jõulupuude müük võtab hoogu üles Koondatud kokk otsustas avada oma pitsakohviku Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga Autistist kunstnik näitab võrratut koloriiti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Professor tähistab juubelit lihapallide ja konverentsiga

3 min lugemist
Daniel Sävborgi sõnul ei saa ta oma kabinetis teadustööd teha, sest seal ei teki inspiratsiooni, selleks tuleb minna Wilde restorani ühe kindla laua taha. FOTO: Kristjan Teedema

Sel laupäeval tähistab oma 50. sünnipäeva Tartu ülikooli skandinavistika-  professor Daniel Sävborg – mees, kelle teadustöö on  paljus seotud üleloomulike olenditega.

Tellijale Tellijale

Professor Sävborgi laiem uurimisvaldkond on klassikaline muinaspõhja kirjandus, muu hulgas on teda viimastel aastatel huvitanud üleloomulikud elemendid Islandi saagades.

«Üldiselt on Islandi saagad tuntud realistliku iseloomu poolest, kuid sealt on leida ka inimeste kohtumised vaimude või trollidega,» rääkis professor. «Mind huvitavadki eriliselt just need kohad saagadest.»

08.12.2015 10.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto