Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (11) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (2) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: elevandid äri vaateaknal

1 min lugemist
Õnnetoovad elevandid: moodsa eluviisi sümbolid. Hilja Rieti kaart aastast 1931. FOTO: Ruth Huimerind

Mõne aja eest näidati Tallinnas, Jaani tänaval Krediitpanga majas Dubas’e äri vaateaknal 1 000 000 marka või senti, nagu nüüd krooni ajal öeldakse. See oli tallinlastele suur sündmus. Kuid nüüd võib meie linnas palju haruldasemat imet näha ja nimelt elevante.

Keegi härra K.L., kes pikemat aega kauges Idas uurimisteekonnal rännanud ja palju väga väärtuslikku materjali kogunud, saabus üleeile Tartu ja tõi kaasa karja väikseid valgeid Siiami elevante. Suurte raskustega võideldes õnnestus tal elevante Siiamist välja tuua, sest teatavasti ei luba kauge Ida valgeid elevante Siiamist välja vedada – on ju need seal pühad ja õnneloomad.

Elevandid on välja pandud Oskar Luik’i äri vaateaknal Rüütli tän. 14.

Elevandid näivad aknal väga kodustena. Nad on taltsad ja rahulikud. Seisavad ja vahivad rahvale süütult näkku. Näib, nagu oleks nad juba aastaid tsirkuses teeninud ja rahva hulkadega harjunud. Kuuldavasti jätab härra K.L. haruldased loomad vaateaknale paariks-kolmeks päevaks ja annab nad siis kingitusena Tallinnas asutatavale vabaõhu loomaaiale.

11.12.1928

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto