Sisukord
Arvamus
Postimees
10.12.2015
Eesti Janek Mäggi: Eesti ostab Lätist endale esimese naise Male Mälumäng Dilbert Horoskoop President Ilves trumpab Lätis oma kihlatu tuntuselt üle Palju õnne Leetrite jõudmine Eestisse sunnib vaktsineerimisstaatust kontrollima Tagakülg Tudengid marsivad saali heaks Riigikogu võttis vastu tuleva aasta riigieelarve Eesti lühiuudised Surnuna leitud lapse puhul ei kahtlustata tapmist Rõivase loodud kõhklusliit vajub jõulurahusse Majandus Fund Ehitus: vaikne, kuid agressiivne Majanduse lühiuudised Välismaa Varsti saab ümber Kanada laevaga sõita Välismaa lühiuudised Arvamus Anto Liivat: Savisaare-truuduse lunaraha ehk pilk Tallinna eelarve telgitagustesse Jaan Tamm: autokraatne valitseja ei sobi Eesti sümboliks Janek Mäggi: Eesti ostab Lätist endale esimese naise Postimees 1929. aastal: uuest aastast karmim tulumaks Juhtkiri: näoga maarahva poole Neeme Korvi päevakommentaar: tülitsusliit Ilona Leib: Näeme vaba, õnnelikku ja rokkivat presidenti Päeva karikatuur Kultuur Menufilm «Nullpunkt» Postimehe kinos Eesti pornokuninga lugu, metsavendlus ja kalaraamat kirjutatakse filmiks Sport Spordi lühiuudised Rocki ja Kalevi sombusevõitu sügis ManU tuulde lennanud sajad miljonid Rio valmistub olümpiaks: kadunud lapsed ja üle 4000 kodust lahkuma sunnitud pere Tarbija Pühadeküpsise maitseproovis võidutsesid traditsioonilised maitsed Tartu «Madruse tänava» rahvas sõdib jälle tänavanime vastu Elva paneb elanike nimel raha loosi Pimedusse mattunud sebrad Vallavanem aitab vabast ajast politseid Enriko Talvistu: peale protsendiseaduse on olemas kunst Mihkel Lees: digipööre vs. laste tervis. Kas vältimatu vastuolu? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Janek Mäggi: Eesti ostab Lätist endale esimese naise

2 min lugemist
Janek Mäggi. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES/

Eesti Vabariik palkab endale esileediks lätlanna Ieva Kupce. Ta hakkab saama 30 protsenti presidendi ametipalgast, saab kasutada riigi kulul ametiautot, riik hakkab katma tema lähetuskulusid ning ta võib seaduse järgi saada rohkelt hüvesid. Mitte nagu peaministri elukaaslane Luisa Värk, kes peab ise tööd tegema ja «OÜtama», kirjutab suhtekorraldaja ja luuletaja Janek Mäggi.

Vabariigi Presidendi ametihüve seaduse paragrahv 8 ütleb: «Pärast presidendi ametivolituste lõppemist makstakse presidendi abikaasale käesoleva paragrahvi lõike 1 punktis 3 nimetatud tasu, mille suurus on 20 protsenti presidendi ametipalgast kuni abikaasa surmani.»

Siin on ka põhjus, miks president peab kiiresti abielluma. Presidendi abikaasa on väga kasulik olla. Ieva Kupce teenib tehinguga elu jooksul sadu tuhandeid eurosid. Kui näiteks arvestada, et Ieva Kupce elab vähemalt sama vanaks, kui on president praegu, õnnestub tulevasel proual saada Eesti riigilt vähemalt 23 aastat üle Eesti keskmise palga selle eest, kes ta on. Tema järgneva kuue kuu teenistus saaks seega olema selline, mida ei ole saanud Eesti Vabariigi ajaloos mitte keegi.

«Ilvese presidendiks saamine polnud mulle pettumus, küll aga selleks olemine. Tõtt-öelda ei huvita mind tema afäärid naistega, mind huvitaks see, et ta oleks ühiskonna moraalne kompass, keegi, kes kannaks mingeid mõistlikke visioone tulevikuks. Twitteri-postitused nende hulka kindlasti ei kvalifitseeru,» kirjutas ajakirjanik Nils Niitra Facebookis.

Nii tunnevad kümned, aga võib-olla sajad tuhanded Eesti mehed ja naised. Evelin Ilvese kadetsemine oli julm, kuid Kupce oma saab olema julmem. Õnneks ei ole tal Eesti ühiskonnas liiga pikaajalisi sotsiaalseid sidemeid, mis laseks tal jagada infot, mis Kadriorus järgneval poolel aastal toimuma hakkab.

President Ilvese endine nõunik Iivi Anna Masso võib olla hull, aga veel hullem pidi olema tema palkaja/vallandaja. «Iivi Anna on taas valinud vaimuka viisi lükkamaks ümber kõmuajakirjanduses tema au riivanud väiteid. Kirjeldatud seosed eksisteerivad väljamõeldisena vaid tema peas ja sobiks hästi teleseriaali stsenaariumiks,» sõnas äsja toonane presidendi kantselei direktor Siim Raie. Kadriorus toimuv annab Buckinghami paleele silmad ette.

Mida Eesti inimesed mõtlesid, kui uudist kuulsid?

Toetun viimastel päevadel inimestega räägitule. Eestlastele pole esimest naist vaja. Võib-olla ei ole vaja ka presidenti. Kuid vabariigi aastapäevast oma pulmapidu teha oleks ikka iga eestlase unistus! Palju õnne! Elagu Eesti? Ei ela ju. Elagu Läti! Elagu Ameerika!

Iivi Anna Masso stsenaariumiga teleseriaal jätkub. Elagu Eesti!

Seotud lood
09.12.2015 11.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto