Sisukord
Kultuur
Tänane leht
12.12.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Näide lepingu liigi muutmisest Ninasarvikute õrnuseaeg Neinar Seli jäi kohtus lõplikult süüdi Tipust kõrvale Seli: Eesti õiguspraktika on väga kreenis Varjust püünele Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Heategevuslik autorinukkude müük lauluväljakul Seadused muutuvad terroriplaanija vastu armutuks Ieva Kupce naudib eesti keele õpinguid Horoskoop Tagakülg Male Armastus on nagu lõke Välismaa Me ei tahtnud enam oma laste tagant varastada Välismaa lühiuudised: 11.12.2015 Moraalne majakas Arvamus Egle Pullerits: päkapikud? Päkapikud… Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Juhtkiri: spordiarmastus on tähtis, aga… Postimees 1938. aastal: noorte tormiline austus Keresele Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: meie aja kangelane jälle ohvitserivormis Soome mees vehkleb ka Eesti eest Varjust püünele Moraalne majakas Eriti tuttavalt kõlav nägu Peeter Langovitsi tagasivaade: Salmi auhind eesti kirjandusele Kultuur Neljanda albumi sündroom Oye como va Koopiafolk Seks, narks ja aisakell pluss kotitäis lolle nalju Eluviis nimega Jan Jõemets Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Soome mees vehkleb ka Eesti eest Eriti tuttavalt kõlav nägu Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Vilja kui poliitiline nähtus Sport Žalgiris alistas Barcelona, Real väljalangemise äärel Spordi lühiuudised Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Pärast dramaatlilist võitu võib Augsburg saada vastaseks tippmeeskonna Rakvere pakkus senise hooaja suurima üllatuse Sildaru asub täna taas nimekate konkurentidega heitlema Tallinn Mis sandisti, see kohe uuesti Tarbija Jurist vastab Näide osaliste eriarvamustest Näide lepingu liigi muutmisest Tööandja soovidele ei maksa vaikides alluda AK Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Neljanda albumi sündroom Matemaatiline meditatsioon Disco Coldplay Gagarin Kuu peale ja Stalin demokraadiks Oye como va Koopiafolk Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Eluviis nimega Jan Jõemets 61+ peod tekitavad masendust 50 asja, mida tahaks enne jõule näha Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Vilja kui poliitiline nähtus Arter Geikristlaste jõulud Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Pöörased üheksakümnendad! Naised Süüria diktaator Assadi ümber Eesti parimale naisjalgpallurile meeldib maal elada Ebaromantiline remont Eesti laulumehed Tenerifel Moskvasse tagasi ei taha Tartu Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Disco Coldplay

2 min lugemist
Coldplay- Head Full Of Stars FOTO: Kuvatõmmis

Coldplay

A Head Full of Dreams

Parlophone

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

«A Head Full of Dreams» on päris nutikas ja ladus plaat ning küllap üle pikkade aastate parim Coldplay. Coldplay kui brändi nõrk koht on aga see, et oma vahepealse tegevusega sai ta vanade fännide silmis külge pleki, mida on raske maha kustutada. Mõistagi pole sentimentaalses ja eufoorilises, kuulajaid noot-noodilt vaippommitavas la-la-laa-staadionirokis sotsiaalses plaanis midagi halba, eriti nende jaoks, kes selles palju head leiavad. Piltlikult öeldes sai Coldplay iga kaotatud algfänni asemele vähemalt 10 000 uut. Tore iseenenesest. Kristlikust perspektiivist on patukahetsus eelnevate pahategude annuleerimine ja hea tegu võib nullida vanad seatembud. Teisalt ei ole nad midagi kahetsenud, ja kas peakski. Uus plaat on samas hea.

Plaadi ava- ja nimiloost ei tasu ennast eksitada lasta, see on, noh, see igav ja tüütu staadioni-Coldplay. Edasi läheb huvitavamaks. «Army of One» võiks kuuluda näiteks ka Drake’i repertuaari. Eksperimenteerimist, ­ kuigi mitte improviseeritut, vaid ikka lauskontrollitud, ­ jagub läbi terve albumi ja see on ainult tervitatav. Mingil hetkel saab Coldplayl selleks korraks villand ja ta pöördub tagasi oma juurte juurde. «Amazing Day» on väga ilus ja puhas coldplaylik ballaad. Kõlavatest külalisnimedest ei maksa end häirida lasta: kes armastasid «Parachutesi» (2000) ja leidsid, et bändi mullusest plaadist «Ghost Stories» pole eriti kuhugi madalamale langeda, peaksid proovima «A Head Full of Dreamsi».

11.12.2015 14.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto