Sisukord
Tarbija
Postimees
12.12.2015
Eesti Horoskoop Palju õnne Dilbert Näide lepingu liigi muutmisest Ninasarvikute õrnuseaeg Varjust püünele Tipust kõrvale Seli: Eesti õiguspraktika on väga kreenis Tagakülg Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Heategevuslik autorinukkude müük lauluväljakul Seadused muutuvad terroriplaanija vastu armutuks Ieva Kupce naudib eesti keele õpinguid Male Neinar Seli jäi kohtus lõplikult süüdi Välismaa Me ei tahtnud enam oma laste tagant varastada Välismaa lühiuudised: 11.12.2015 Moraalne majakas Arvamus Egle Pullerits: päkapikud? Päkapikud… Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Juhtkiri: spordiarmastus on tähtis, aga… Postimees 1938. aastal: noorte tormiline austus Keresele Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: meie aja kangelane jälle ohvitserivormis Soome mees vehkleb ka Eesti eest Varjust püünele Moraalne majakas Eriti tuttavalt kõlav nägu Peeter Langovitsi tagasivaade: Salmi auhind eesti kirjandusele Kultuur Luulehetk – hetk luules Mutukate missioon ämblikuvõrgus Neljanda albumi sündroom Matemaatiline meditatsioon Oye como va Koopiafolk Seks, narks ja aisakell pluss kotitäis lolle nalju Eluviis nimega Jan Jõemets Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Soome mees vehkleb ka Eesti eest Eriti tuttavalt kõlav nägu Sport Žalgiris alistas Barcelona, Real väljalangemise äärel Spordi lühiuudised Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Pärast dramaatlilist võitu võib Augsburg saada vastaseks tippmeeskonna Rakvere pakkus senise hooaja suurima üllatuse Sildaru asub täna taas nimekate konkurentidega heitlema Tallinn Mis sandisti, see kohe uuesti Tarbija Jurist vastab Näide osaliste eriarvamustest Näide lepingu liigi muutmisest Tööandja soovidele ei maksa vaikides alluda AK Neljanda albumi sündroom Matemaatiline meditatsioon Disco Coldplay Gagarin Kuu peale ja Stalin demokraadiks Oye como va Koopiafolk Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Eluviis nimega Jan Jõemets 61+ peod tekitavad masendust 50 asja, mida tahaks enne jõule näha Viimane veerg Arter Geikristlaste jõulud Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Pöörased üheksakümnendad! Naised Süüria diktaator Assadi ümber Eesti parimale naisjalgpallurile meeldib maal elada Ebaromantiline remont Eesti laulumehed Tenerifel Moskvasse tagasi ei taha Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jurist vastab

1 min lugemist
Anni Raigna FOTO: Erakogu

Lugeja küsib:

Meil on töö juures kehvad ajad ja tööd pole. Tööandja ei taha koondada, vaid meelitab töötajaid omal soovil lahkuma. Kas selline asi on lubatud?

Tellijale

Kui tööandjal ei ole tööd anda ning töösuhte jätkamine on võimatu, on tööandjal võimalus töösuhe majanduslikel põhjustel ehk koondamise tõttu üles öelda. Selleks tuleb töötajale esitada vormikohane ja põhjendatud ülesütlemisavaldus, järgida etteteatamistähtaegu ning maksta koondamishüvitist.

Tööandja ei tohi sundida töötajat olema nõus lepingu lõpetamisega poolte kokkuleppel või survestada töötajat kirjutama ülesütlemisavaldust «omal soovil», kui töötajal pole sellist tahet. Töötaja mõjutamine tegema seda, mida töötaja ei soovi ning seaduse järgi ei pea tegema (kui isiklikku tahet pole), on hea usu ja mõistlikkuse põhimõttega vastuolus.

11.12.2015 14.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto