Sisukord
Arvamus
Tänane leht
12.12.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Näide lepingu liigi muutmisest Ninasarvikute õrnuseaeg Neinar Seli jäi kohtus lõplikult süüdi Tipust kõrvale Seli: Eesti õiguspraktika on väga kreenis Varjust püünele Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Heategevuslik autorinukkude müük lauluväljakul Seadused muutuvad terroriplaanija vastu armutuks Ieva Kupce naudib eesti keele õpinguid Horoskoop Tagakülg Male Armastus on nagu lõke Välismaa Me ei tahtnud enam oma laste tagant varastada Välismaa lühiuudised: 11.12.2015 Moraalne majakas Arvamus Egle Pullerits: päkapikud? Päkapikud… Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Juhtkiri: spordiarmastus on tähtis, aga… Postimees 1938. aastal: noorte tormiline austus Keresele Päeva karikatuur Jelena Skulskaja veste: meie aja kangelane jälle ohvitserivormis Soome mees vehkleb ka Eesti eest Varjust püünele Moraalne majakas Eriti tuttavalt kõlav nägu Peeter Langovitsi tagasivaade: Salmi auhind eesti kirjandusele Kultuur Neljanda albumi sündroom Oye como va Koopiafolk Seks, narks ja aisakell pluss kotitäis lolle nalju Eluviis nimega Jan Jõemets Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Soome mees vehkleb ka Eesti eest Eriti tuttavalt kõlav nägu Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Vilja kui poliitiline nähtus Sport Žalgiris alistas Barcelona, Real väljalangemise äärel Spordi lühiuudised Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Pärast dramaatlilist võitu võib Augsburg saada vastaseks tippmeeskonna Rakvere pakkus senise hooaja suurima üllatuse Sildaru asub täna taas nimekate konkurentidega heitlema Tallinn Mis sandisti, see kohe uuesti Tarbija Jurist vastab Näide osaliste eriarvamustest Näide lepingu liigi muutmisest Tööandja soovidele ei maksa vaikides alluda AK Mati Heidmetsa essee: sellist Eestit tahtsimegi! Neljanda albumi sündroom Matemaatiline meditatsioon Disco Coldplay Gagarin Kuu peale ja Stalin demokraadiks Oye como va Koopiafolk Mida arvab Postimehe žürii filmist «Puhta mõtte ruum»? Eluviis nimega Jan Jõemets 61+ peod tekitavad masendust 50 asja, mida tahaks enne jõule näha Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Vilja kui poliitiline nähtus Arter Geikristlaste jõulud Ingomar Vihmar: kõige tähtsam on intuitsioon Pöörased üheksakümnendad! Naised Süüria diktaator Assadi ümber Eesti parimale naisjalgpallurile meeldib maal elada Ebaromantiline remont Eesti laulumehed Tenerifel Moskvasse tagasi ei taha Tartu Pohlak: FIFAt juhivad praegu ameerika juristid ja PR-firma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1938. aastal: noorte tormiline austus Keresele

1 min lugemist

Tallinna linnavalitsus korraldas pühapäeval «Estonia» kontserdisaalis malesuurmeistri Paul Kerese austamisaktuse, mis kujunes meie malesangari austamise kõrval ühtlasi pealinna arvuka koolinoorsoo tuliseks isamaaliseks meeleavalduseks.

Suurmeister Paul Keres sai juba aktusele ilmudes spontaansete poolehoiuavalduste osaliseks ja kiiduavaldused katkestasid sageli kõnesid. Prof J.Nuut pidas kõne teemal: Paul Keres ja male. Ta rõhutas, et male on mäng, kus triumfeerib vaim ja lugupidamisega tuleb nentida, et olgugi paljudel aladel praegu valitseb rusikas, leiavad vaimsed harrastused tõsist poolehoidu meie noorsoo seas.

Malekirjandus kubiseb praegu Kerese nimest ja tema partiidest, mis jäävad püsima ka tulevastele põlvedele. Keres on maletaja Jumala armust, ta on kunstnik loomisetungist. Olgugi noor, ta on loonud omapärase stiili. Oma võiduga Hollandis Keres päästis kogu Euroopa male au, kuna muidu võit oleks läinud ameeriklaste kätte. Teame, et maailmameistri matshis Keres kaitseb väärikalt Eesti värve.

Haridusministeeriumi poolt tervitas kol. Vellerind, kes tähendas, et kuigi öeldakse, et Eesti on väike, siis võime ka öelda, et eesti on suur oma poegade ja tütarde tegude poolest. Tallinna linnavalitsuse ja ülemlinnapea poolt tervitas mag. J.Kents, kes P.Keresele andis üle kinnise ümbriku.

Sõna võttis ka Paul Keres ise, kes soovitas koolinoortele vabal ajal malemängu kui väärtuslikku ajaviidet. Keres avaldas lootust, et koolinoorte seast võrsub maletajaid, kes viivad meie male praeguse kõrge taseme veel kõrgemale.

12.12.1938

Seotud lood
    11.12.2015 14.12.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto