Sisukord
Rahakott
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule

4 min lugemist
  • Kuue kuu Euribor langes miinusesse novembi alguses
  • Uuematel laenudel loetakse negatiivne Euribot võrdseks nulliga
  • Ajalugu on näidanud, et millagi võib Euribor kerkida väga kõrgele
FOTO: Allikas: EBF

Aasta tagasi oli üks pangajuht mures, et mis saab siis, kui eluasemelaenude baasintressiks kujunenud kuue kuu Euribor langeb miinus 0,4 protsendini või veelgi sügavamale. Nimelt langes buumiajal eluasemelaenude keskmine marginaal vaid 0,8 protsendini ning parematel klientidel võis see olla poole väiksem. Seega valitses oht, et kui Euribor langeb miinus 0,4 protsendini, langeb ka osa eluasemelaenude koguintress negatiivseks.

Tellijale

Selle aasta 6. november oligi ajalooline päev, mil kuue kuu Euribor esmakordselt alla nulli langes. Eluasemelaenuvõtjad võiksid kalendrisse sellele kuupäevale paksu punase ringi ümber tõmmata. Praeguseks on intress langenud miinus 0,036 protsendini. Tõsi, lühemate tähtaegade (kolme ja ühe kuu) Euriborid, mis võib olla samuti eluasemelaenuintresside baasintressiks, olid negatiivsed juba varem. Aga neid laene on väljastatud üsna vähe.

Negatiivse Euribori on põhjustanud Euroopa Keskpanga agressiivne rahapoliitika – negatiivne laenuintress ning vähemalt kuni 2017. aasta märtsini kestev varaostuprogramm ehk teisisõnu rahatrükk. Pole välistatud, et järgneva aasta alguses peab keskpank midagi agressiivset veel tegema, mis tähendab, et Euribor võibki langeda kuni poole protsendini.

12.12.2015 15.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto