Sisukord
Välismaa
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eelkäija ebaõnnestus

1 min lugemist
Adolf Hitleri jalutuskäik Klaipėdas, mille natsionaalsotsialistliku Saksamaa võimud nimetasid ümber Memeliks. 1939. aastal oli Leedu sunnitud linna loovutama Saksamaale. Rahvasteliit oli selleks ajaks oma mõju kaotanud. FOTO: SCANPIX

«Keegi ei soovi, et ÜROd tabaks Rahvasteliidu saatus, mis kadus, sest sel puudus tegelik mõjuvõim.» See lause pärineb Vene presidendilt Vladimir Putinilt ja näitab ilmekalt, et Venemaa on huvitatud ÜRO ja oma vetoõiguse säilitamisest maailmaorganisatsiooni tähtsaimas otsustuskogus.

Tellijale

Kahe maailmasõja vahelisel ajastul tegutsenud Rahvasteliidule, mille saatuse eest Putin ÜROd hoiatas, ei antud palju tegutsemisaastaid. Esimese maailmasõja järel suure idealismiga suurriikide poolt ellu kutsutud Rahvasteliit saadeti laiali Teise maailmasõja järel, ilma lootuseta seda kuidagi reformida.

Nagu ÜRO-lgi olid ka Rahvasteliidul oma võidud, näiteks naiste ja laste õiguste ning tervishoiu edendamisel, aga ka liiklusmärkide ühtse süsteemi juurutamisel. Kaotused olid aga suuremad: ebaedu desarmeerimisel ja konfliktide ennetamisel, mis viis üldise julgeoleku tagamise süsteemi kokkukukkumiseni ning Teise maailmasõjani.

12.12.2015 15.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto