Sisukord
Välismaa
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem

2 min lugemist
ÜRO ülesanne on ka rahu ja julgeoleku tagamine. Praegu on ÜRO sinikiivrid osalemas Haitist Kašmiirini 16 operatsioonil, Eesti võtab neist osa viiest – Malis, Afganistanis, Kosovos, Lähis-Idas ja Liibanonis. Liibanoni rahuvalvemissioonil, millest võtavad osa ka need pildil olevad sõdurid, on praegu kõige enim Eesti kaitseväelasi. FOTO: SCANPIX

«Meie, ühinenud rahvad, olles otsustanud päästa järeltulevad põlved sõjaviletsustest, mis on kaks korda meie elu kestel toonud inimkonnale kirjeldamatut muret...» Nende sõnadega algab San Franciscos vastu võetud ÜRO põhikirja preambul. Harta jõustumisest möödus tänavu oktoobris 70 aastat, ülekantuna inimese elukaarele on ÜRO jõudnud soliidsesse elatanuikka.

Tellijale

ÜRO asutamises jõudsid liitlasriigid kokkuleppele veel enne, kui Teine maailmasõda oli lõppenud. Saksamaa pinnal käisid veel verised lahingud, Hiroshimat ja Nagasakit polnud veel tabanud aatomipommid ning külm sõda polnud veel alanud.

Pärast maailmasõja lõppu 1945. aastal on maailm saanud nautida suhtelist rahu, rõhuga sõnal «suhtelist». Kuigi ÜRO tegutsemisaastate ajal on suudetud ära hoida globaalne relvakonflikt ehk kardetud kolmas maailmasõda, pole sõjad ja konfliktid maailmast kuhugi kadunud.

12.12.2015 15.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto