Sisukord
Välismaa
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (28) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda (1) Börsidel käib veresaun (1) «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole (1) Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (3) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri (1) Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (4) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem

2 min lugemist
ÜRO ülesanne on ka rahu ja julgeoleku tagamine. Praegu on ÜRO sinikiivrid osalemas Haitist Kašmiirini 16 operatsioonil, Eesti võtab neist osa viiest – Malis, Afganistanis, Kosovos, Lähis-Idas ja Liibanonis. Liibanoni rahuvalvemissioonil, millest võtavad osa ka need pildil olevad sõdurid, on praegu kõige enim Eesti kaitseväelasi. FOTO: SCANPIX

«Meie, ühinenud rahvad, olles otsustanud päästa järeltulevad põlved sõjaviletsustest, mis on kaks korda meie elu kestel toonud inimkonnale kirjeldamatut muret...» Nende sõnadega algab San Franciscos vastu võetud ÜRO põhikirja preambul. Harta jõustumisest möödus tänavu oktoobris 70 aastat, ülekantuna inimese elukaarele on ÜRO jõudnud soliidsesse elatanuikka.

Tellijale

ÜRO asutamises jõudsid liitlasriigid kokkuleppele veel enne, kui Teine maailmasõda oli lõppenud. Saksamaa pinnal käisid veel verised lahingud, Hiroshimat ja Nagasakit polnud veel tabanud aatomipommid ning külm sõda polnud veel alanud.

Pärast maailmasõja lõppu 1945. aastal on maailm saanud nautida suhtelist rahu, rõhuga sõnal «suhtelist». Kuigi ÜRO tegutsemisaastate ajal on suudetud ära hoida globaalne relvakonflikt ehk kardetud kolmas maailmasõda, pole sõjad ja konfliktid maailmast kuhugi kadunud.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto