Sisukord
Majandus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Riigi rahakotist pere rahakotti

5 min lugemist
FOTO: Illustratsioon: PM

Ligi poolt riigieelarvest käsutav sotsiaalministeerium võib raporteerida, et lastega perede, puuetega ja töövõimekaoga inimeste elukorraldusse saabub 2016. aastal hulk muudatusi. Elu peaks minema kergemaks ning toetused suuremaks. Vähemalt natukegi.

Tellijale

Sotsiaalvaldkonna eelarve kulupool kasvab üle viie protsendi: ligi 3,4 miljardilt eurolt pea 3,6 miljardi euroni. Samas on terve riigieelarve kulud kasvanud üle nelja protsendi ehk ligi 8,6 miljardilt üle 8,9 miljardi euroni. Mis ja kuidas pere- ja muudest sotsiaaltoetustest inimesteni jõuab? Vaatasime koos sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknaga arvudele otsa.

KOLME LAPSEGA PERED VAESUSRISKIST VÄLJA

Milliseid toetusi saab kahe lapsega pere, kui laps on alla kolmeaastane?

Lapsetoetus on 50 eurot lapse kohta kuus ehk kokku 100 eurot ehk 10 eurot praegusele lisaks.

Kui laps on kuni poolteiseaastane, saab ema (või isa) nn vanemapalka kõige rohkem 2724, kõige vähem 355 eurot kuus. Keskmiselt 873 eurot kuus.

Vanemahüvitise saajaks on arvestatud 16 850 ema või isa.

Kui peres on eestkostel või hooldusel laps, saab pere iga lapse eest 240 eurot kuus.

Lapsehooldustasu kuni kolmeaastaste laste eest on pärast vanemapalka 19 või 38 eurot kuus.

Üksikvanema toetus on 19 eurot kuus.

Ühe lapse või kaksikute sünnitoetus on 320 eurot lapse kohta.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto