Sisukord
Majandus
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Riigi rahakotist pere rahakotti

5 min lugemist
FOTO: Illustratsioon: PM

Ligi poolt riigieelarvest käsutav sotsiaalministeerium võib raporteerida, et lastega perede, puuetega ja töövõimekaoga inimeste elukorraldusse saabub 2016. aastal hulk muudatusi. Elu peaks minema kergemaks ning toetused suuremaks. Vähemalt natukegi.

Tellijale

Sotsiaalvaldkonna eelarve kulupool kasvab üle viie protsendi: ligi 3,4 miljardilt eurolt pea 3,6 miljardi euroni. Samas on terve riigieelarve kulud kasvanud üle nelja protsendi ehk ligi 8,6 miljardilt üle 8,9 miljardi euroni. Mis ja kuidas pere- ja muudest sotsiaaltoetustest inimesteni jõuab? Vaatasime koos sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknaga arvudele otsa.

KOLME LAPSEGA PERED VAESUSRISKIST VÄLJA

Milliseid toetusi saab kahe lapsega pere, kui laps on alla kolmeaastane?

Lapsetoetus on 50 eurot lapse kohta kuus ehk kokku 100 eurot ehk 10 eurot praegusele lisaks.

Kui laps on kuni poolteiseaastane, saab ema (või isa) nn vanemapalka kõige rohkem 2724, kõige vähem 355 eurot kuus. Keskmiselt 873 eurot kuus.

Vanemahüvitise saajaks on arvestatud 16 850 ema või isa.

Kui peres on eestkostel või hooldusel laps, saab pere iga lapse eest 240 eurot kuus.

Lapsehooldustasu kuni kolmeaastaste laste eest on pärast vanemapalka 19 või 38 eurot kuus.

Üksikvanema toetus on 19 eurot kuus.

Ühe lapse või kaksikute sünnitoetus on 320 eurot lapse kohta.

12.12.2015 15.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto