Sisukord
Jalgpall
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust

3 min lugemist
2016. aasta jalgpalli EM-finaalturniiri alagruppide koosseisud. FOTO: SCANPIX

Tuleval suvel kümnes Prantsusmaa linnas toimuv jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir on eriline, sest esmakordselt pääses lõppvõistlusele 24 meeskonda. See aga tähendab, et alagrupiturniiri osatähtsus on märgatavalt kahanenud – kõigist kuuest neljaliikmelisest grupist saab edasi kaks paremat nagu ennegi, kuid ka neli tugevamat kolmanda koha meeskonda. See tähendab, et esimeses faasis pudeneb konkurentsist vaid kaheksa rahvuskoondist.

Tellijale

Muutunud süsteem on toonud kaasa ka kõvasti kriitikat, sest juba enne loosimist kardeti, et edasipääsuvõimalused võivad hakata hoopis rohkem sõltuma sellest, millisesse gruppi üks või teine meeskond loositakse, mitte nende alagrupikaaslastest. Nüüd, kui gruppide koosseisud on selged, võib öelda, et täpselt nii juhtuski.

Süsteem on keerukas, ent lihtsustatult on lugu järgmine – kui enne luges ka grupis esimese või teise koha saamine, siis enam ei pruugi see tähtsust omada. Näpuga näidatakse kõige rohkem korraldajariigi Prantsusmaa poole, kelle tee poolfinaali oleks paberil justkui tehtud teiste omast kergemaks. 

12.12.2015 15.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto