Sisukord
Talisport
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud

3 min lugemist
  • Sildaru tegi teises sõidus suurepärase esituse ja kogus 90,80 punkti!
  • Eestlannale järgnesid kaks X-mängude võitjat!
Kelly Sildaru Dew Touril. FOTO: Kelly Sildaru/Facebook

13-aastane vigursuusataja Kelly Sildaru jõudis eile karjääri kõige kõlavama saavutuseni. USA ühe suurema telekanali NBC kommentaatorite ahhetuste saatel Colorados Breckenridge'is pargisõidus mäest alla kihutanud noor eestlanna pani ühel mainekamal ekstreemspordivõistlusel kõik nimekad konkurendid paika ja teenis Dew Touril esikoha.

Tellijale

Ka varem mõnele maailma absoluutsele tipule koha kätte näidanud Sildaru seljatas nüüd kõik selle spordiala vägevad korraga. Nooruse tõttu veel tiitlivõistlustel ja MK-sarjas mitte starti pääsev Sildaru tegi Dew Touril selja prügiseks tervel Sotši olümpiamängude esikolmikul ning viimaste X-mängude võitjatel.

Suurele sportlasele kohaselt pakkus eestlanna eile pöidlahoidjatele ka närvikõdi. Avasõidul kukkus Sildaru kohe raja alguses ja seejärel lihtsalt mäest alla sõites sai ta kirja vaid 7,80 punkti, mis jättis ta kuue finalisti seas viimasele kohale. «Närvikõdi oli suur. Esimese sõidu kukkumise järel oli ta endast väljas. Teise sõidu stardis olid tal silmad natuke märjad. Kui sõidu algus juba õnnestus, tuli ka pingelangus ja keskendumine paranes,» rääkis Tõnis Sildaru pärast võistlust Postimehele.

Teises sõidus näitaski eestlanna klassi. Dew Touri koduleht kirjutas, et Sildaru näitas otsustavas sõidus pöördeid kõigis neljas suunas ja demonstreeris reilidel head tehnikat. Hüpetel tegi Sildaru trikid nimetustega switch right 900, right corked 720, switch left 900 ja left 720, maandudes kõigil suurepäraselt. Kõik neli eelpool nimetatud trikki kuuluvad raskemate kilda ning seda, et Sildaru suutis need sooritada veatu tehnikaga, näitab ka kohtunike poolt talle antud esikoha toonud lõppsumma 90,80 punkti.

12.12.2015 15.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto