Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal

2 min lugemist
Mõisavahe tänaval laupäeval 59-aastasele naisele saatuslikuks saanud ülekäiguraja juures põlesid eile leinaküünlad. FOTO: Kristjan Teedema

Laupäeva õhtupoolikul kella poole viie ajal jäi Tartus Annelinnas Mõisavahe tänaval Staresti hotelli lähedal ülekäigurajal kaubiku alla 59-aastane naine, kes suri kohapeal. Vähem kui kuuga on Tartus ülekäiguradadel hukkunud juba kolm inimest.

Ülekäigurada, kus laupäeva õhtul õnnetus juhtus, oli valgustatud ning jalakäija kandis helkurit. Politsei teatel oli naisele otsa sõitnud kaubiku Citroën juht kaine ja juhtimisõigusega.

Esialgsetel andmetel liikus kaubik Citroën mööda Mõisavahe tänavat Kalda tee poole vasakpoolsel sõidurajal. Märgates, et parempoolsel sõidurajal ülekäiguraja ees peatunud teine sõiduk oli liikuma hakanud, ei vähendanud Citroëni roolis olnud 32-aastane mees ülekäigurajale lähenedes kiirust ning sõitis otsa teise sõiduki varjust väljunud naisele. Hoolimata meedikute püüdest naist elustada suri ta õnnetuskohal.

Kohe pärast õnnetust saatis politsei välja teate, milles palutakse korrakaitsjatega ühendust võtta õnnetuskohal parempoolses sõidureas peatunud ja siis liikuma hakanud sõiduki juhil, et selgitada välja liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud. Eile keskpäevaks ei olnud see autojuht endast politseile märku andnud.

«Politsei palub väga sel inimesel ühendust võtta,» ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Maria Gonjak. «Karta ei ole tal midagi – ta oli selle õnnetuse pealtnägija, kellel võib olla olulist teavet.»

Politsei on õnnetuse asjaolude uurimiseks alustanud kriminaalmenetluse.

Tartu politseijaoskonna välijuhi Andrei Ivahnenko sõnul on viimased nädalad olnud liikluses väga traagilised ja liiga palju on juhtunud jalakäijatega õnnetusi ülekäigurajal. Pimedad ja sombused sügised, mil lumi pikalt maha ei tule, on muutunud kriitiliseks ajaks, mil liikluses kannatavad tavapärasest enam just jalakäijad.

«Ülekäigurajad on kohad, kus sõidukijuht peab võtma hoo maha ja veenduma, et keegi ei ole parasjagu teed ületamas,» toonitas Andrei Ivahnenko. «Ülekäigurajal ja liikluses üldse ei saa lähtuda teiste sõidukijuhtide käitumisest, vaid otsused tuleb teha ise.»

Samuti ei väsinud ta kordamast, et jalakäija peab ülekäigurajale astudes olema kindel, et lähenevad sõidukijuhid on teda ikka märganud ja sellele ka reageerinud.

«Tänavune sügis on liikluses jalakäijatele olnud väga õnnetu ning seda mitte ainult Tartus, vaid kogu Eestis,» tõdes Maria Gonjak.

Tõsi, politsei on viimasel paaril kuul pea iga päev andnud teada jalakäijatega ülekäiguradadel juhtunud õnnetustest, mis on lõppenud nõrgema poole vigastuste või surmaga. Ka lõppenud nädalavahetus polnud erand. Tallinnas sai ülekäigurajal vigastada kaks inimest, kes viidi haiglasse.

Maanteeameti andmetel on liikluses tänavu 10. detsembriks hukkunud 65 inimest. 2014. ja 2013. aastal hukkus sama ajaga 73 inimest.
-------------------------

Kolm surma

• 21. novembri varahommikul veidi pärast kella viit sõitis alarmsõidul olnud politseibuss Tartus Riia mäel ülekäigurajal otsa 20-aastsele mehele. Jalakäija hukkus sündmuskohal.

• 23. novembril pisut enne kella kahtteist päeval sõitis Tartus Jaama tänaval 72-aastane mees sõiduautoga Renault Clio otsa ülekäigurajal teed ületanud jalakäijale, 89-aastasele naisele. Jalakäija toimetati Tartu ülikooli kliinikumi, kus ta kahe päeva pärast suri.

• 12. detsembril kella viie paiku õhtupoolikul jäi Tartus Mõisavahe tänaval ülekäigurajal kaubiku Citroën alla 59-aastane naine, kes õnnetuse tagajärjel suri kohapeal.

Allikas: Tartu Postimees

Seotud lood
    12.12.2015 15.12.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto