Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
14.12.2015
Eesti Pangasaladust kuulsid pealt võõrad Kooselu tahetakse registreerida juba nääriööl Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Palju õnne Riigi rahakotist pere rahakotti Sisevõitlus viis Keskerakonna toetuse langusesse Kliinikum küsis kärpe asjus õiguskantslerilt nõu Viimane veerg Eesti lühiuudised Majandus Kaubandus-tööstuskoda: probleemiks võib osutuda tootearenduse vähene toetamine Tööandjate keskliit: arenguprogrammis osaleval firmal peaks olema juba enne pikaajaline plaan Riik hakkab vormima superettevõtteid Välismaa Kokkulepe ei päästa veel maailma Eesti produtsent aitas luua filmi Nemtsovist Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Tiina Intelmann ÜRO pole täiuslik, kuid temata oleks maailm hullem Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Trivimi Velliste Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Jaak Jõerüüt Eelkäija ebaõnnestus Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Margus Kolga Kas ÜRO-l on tulevikku? Vastab Merle Pajula Arvamus Arvi Vask: haiglates ei ole kasutuid ametikohti Juhtkiri: ajaloolise kliimaleppe sõnum Jürgen Tamme: süüdlase suutäis Olev Remsu: kooseluseadus ja esimese öö õigus Indrek Sirk: kaitse end liikluses nagu… Venemaal Lugeja kiri: väärtuskasvatusest kodus ja haridusasutustes Postimees 1938. aastal: eluohtlikud põlevkivikaevandused Karin Kuum: Jevgeni Ossinovski – aasta liberaal? Kultuur Euroopa parim on «Noorus» Sport Korvpalli EMi alagrupi sai ka Soome Spordi lühiuudised Suur võit käes, nüüd ootavad Sildarut X-mängud Nädalalõpp Saku suurhallis: Kalevi ilus võit ja salapära Kanguri ümber Surmagruppi ei tekkinud, süsteem tekitab aga segadust Pärnu peatas Rakvere hoo ja murdis suurima konkurendi Baruto peab ringis taltsutama võimsat kikkpoksiässa Tarbija Negatiivset eluasemelaenu intressi ei tule Tartu Kolm nädalat, kolm surma vöötrajal Valesti parkijad on pihtide vahel Asfaldiraha pannakse Võidu sillal põlema Vanatehnikakeskus jääb Raadil loomata Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku Õpilasfirmad lõid ahvatleva kauba letti Tartu vallas valmib lumerõngapark Kutsuge demineerija! Vähimagi kahtluse korral Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Soome lastepsühhiaater: sõnadeta laps laseb enda väljendamiseks käed käiku

11 min lugemist
Soome lastepsühhiaater Raisa Cacciatore rääkis, kuidas sotsiaalmeedia tõmbab lapsevanemaid endasse, sest sealt saab vanem pidevalt positiivset tagasisidet, mida ta mujalt pole ehk saanud. Selles virtuaalmaailmas on kõigil pöial kogu aeg püsti. Ent lapsel hakkab sotsiaalmeedias elava vanema kõrval igav, ta hakkab jonnima ja ärritab sellega vanemat. FOTO: Margus Ansu

Läinud nädalal sai endine Kaagvere erikool, uue nimega Maarjamaa hariduskolleegium uhiuue koolimaja ja perekodud. Nende avamisel esitles oma värskelt eesti keelde tõlgitud raamatut «Agressiivsuse astmed» Soome lastepsühhiaater Raisa Cacciatore, kes on laste probleemide mõistmisel üks oma ala parimaid asjatundjaid. Enne kojusõitu rääkis ta Tartu Postimehele, mis võib minna lapse elus viltu, et temast saab ühtäkki probleemne laps.

Tellijale

Maarjamaa hariduskolleegiumi uued hooned on nagu öö ja päev võrreldes selle vana ja lagunenud majaga, kus Kaagvere erikooli lapsed seni õppisid ja elasid. Kui tähtis on käitumishäiretega lastele keskkond, mis neid iga päev ümbritseb?

Kui see näeb välja nagu vangla, siis see tundub nagu vangla. Atmosfäär on sellistes kohtades väga oluline. Ma olin väga õnnelik, kui nägin, et selle kooli direktor on nii soe, arusaav ja mõistlik inimene. See on tohutu muutus!

12.12.2015 15.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto