Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (33) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: jõulusagin teeb ärevaks

1 min lugemist
Lõbusad estonlased aastast 1920. FOTO: Estonia

Pühade-eelne liikumine ja askeldamine algab linnas harilikult juba mõni nädal enne pühi. Ja seda võime ka tänavu märgata. Ärid, mis muidu nii igapäevast ja ärikeeles – vaikist elu elasid, on end korraga publiku silmale ligemale toonud, tehes ja näidates reklaami abil otsijaile uudiseid ja üllatusi.

Vana Tallinnale aga ei meeldi see pühade-eelne liikumine. Kõnnid selles rahva-laines, siis nagu kõneleks vanad müürid kahelpool kitsaid teid, tõrelevad, et mis te poete siia nii suurel arvul. Nühivad küünarnukkidega ja paitavad su halli habet kõik, kellel aga jalad alla loodud.

Vana Kadri-sula ei rikkunud ka seda pühade-eelist tuju – oli nii üürikene ja saamatu. Hõbe langes kraadiklaasis ja jõulumees saatis ülevalt uusi lumehelbeid – ka tema näikse tänavu seega omale reklaami tegevat.

Turg, kultuurtempli külje alla, läheb ka kord korralt elavamaks. Vana «Estonia» oma vangutab pead, kui näeb teist omanimelist ärialal tegutsevat – üks pakub toitu vaimule, teine jälle kõhule. Ja kes seda kutsevahet ei tea, arvab kindlasti, et to sama suur «Estonia» seal teatri ja kontserdi kõrval ka vorstitööstust ja seaeksporti harrastab!

Maainimesi on näha oma kaubaga turul, ja ühel on puud, teisel heinad, kolmandal munad ja või reel. 16.12.1925

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto