Sisukord
Arvamus
Postimees
16.12.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tallinn hakkab autojuhte ummikute eest hoiatama Tagakülg Maailma ajalugu soomlaste silme läbi E-tervise strateegia näeb ette kaugravimist Käekirja uurides saab lahendada mõrvu ja tabada võltsijaid Eesti lühiuudised Täisnime kirjutamine aitab ennetada võltsimist Arvuti on muutnud käekirja koolilapselikult lihtsaks Eesti tõusis ÜRO inimarengu indeksis 30. kohale Mälumäng Abivahendite saamise kord ootab paika panemist Sotsid mängivad jätkuvalt kooseluseaduse peale Majandus Majanduse lühiuudised Algas Estonian Airi pankrotiprotsess Leedu majanduses imet ei paista (1) Välismaa Komisjoni ettepanekud Välismaa lühiuudised Uus-Meremaa võib vahetada lippu Euroopa plaanib välispiiride kaitsmiseks sunnipatrulli Assadi lahkumise ootuses Arvamus Timo Tatar: kliimaleppe mõjud Eesti energiapoliitikale Urmas Arumäe: riigikohtust sõltub, kas ettevõtjad peaks olema erakud Taavi Rõivas: Eesti on Pariisi kliimakokkulepetega juba arvestanud Juhtkiri: kolm peaministrit korraga Ksenia Repson-Deforge: Jumal hoiab leetrite eest? Erkki Bahovski: Eesti poliitikud peenetundelisuseta Lätis ja Leedus Postimees 1925. aastal: jõulusagin teeb ärevaks Kultuur Lihtne maapoiss, kellele meeldib lugusid jutustada Uudisloo pealkirjast sündis võidu toonud käsikiri Võidutöö sai tõuke «Kärbeste jumalast» Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: Seli kriitikud, kus on teie teod spordi rahastamise parandamisel? Kangerti uus hooaeg: kurnav kombinatsioon uues kuues Flora treeningumahud lähenevad tippklubide tasemele Tallinn Tallinn hakkab autojuhte ummikute eest hoiatama Tarbija Miks inimene ei suuda toiduga piiri pidada? Tartu Tüli tamme ümber võib jõuda kohtusse Jüri Saar: kui me abilinnapeaga viina ostmas käisime Sinilind jõudis ära oodata miljon eurot Jüri Kõre: vaene linn. Rikas linn Muusikakooli suur unistus täitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: jõulusagin teeb ärevaks

1 min lugemist
Lõbusad estonlased aastast 1920. FOTO: Estonia

Pühade-eelne liikumine ja askeldamine algab linnas harilikult juba mõni nädal enne pühi. Ja seda võime ka tänavu märgata. Ärid, mis muidu nii igapäevast ja ärikeeles – vaikist elu elasid, on end korraga publiku silmale ligemale toonud, tehes ja näidates reklaami abil otsijaile uudiseid ja üllatusi.

Vana Tallinnale aga ei meeldi see pühade-eelne liikumine. Kõnnid selles rahva-laines, siis nagu kõneleks vanad müürid kahelpool kitsaid teid, tõrelevad, et mis te poete siia nii suurel arvul. Nühivad küünarnukkidega ja paitavad su halli habet kõik, kellel aga jalad alla loodud.

Vana Kadri-sula ei rikkunud ka seda pühade-eelist tuju – oli nii üürikene ja saamatu. Hõbe langes kraadiklaasis ja jõulumees saatis ülevalt uusi lumehelbeid – ka tema näikse tänavu seega omale reklaami tegevat.

Turg, kultuurtempli külje alla, läheb ka kord korralt elavamaks. Vana «Estonia» oma vangutab pead, kui näeb teist omanimelist ärialal tegutsevat – üks pakub toitu vaimule, teine jälle kõhule. Ja kes seda kutsevahet ei tea, arvab kindlasti, et to sama suur «Estonia» seal teatri ja kontserdi kõrval ka vorstitööstust ja seaeksporti harrastab!

Maainimesi on näha oma kaubaga turul, ja ühel on puud, teisel heinad, kolmandal munad ja või reel. 16.12.1925

Seotud lood
15.12.2015 17.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto