Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (43) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Urmas Arumäe: riigikohtust sõltub, kas ettevõtjad peaks olema erakud

4 min lugemist
Urmas Arumäe FOTO: Mihkel Maripuu

Autorollo juhtum ootab lahendust riigikohtult. Laiem küsimus on, kas ettevõtja või juhi eksimuste eest saab edaspidigi nuhelda ta pereliikmeid, leiab Urmas Arumäe, EBSi õiguse ja avaliku halduse õppetooli dotsent.

Tellijale

Mitte iga avalikkusele «kuuma kaasusena» tunduv juhtum ei köida riigikohtu tähelepanu, kuigi avalik ootus võiks ju seda eeldada. Riigikohtul peab olema juhtumi vastu õiguslik huvi, mis ei sõltu kuidagi loo kõmulisusest. Seega ei saa kehtiva õiguskorra järgi riigikohtule midagi ette heita, kui kohus kassatsioonkaebuse menetlusse võtmise otsustamisel leiab, et kaebusel puudub põhimõtteline tähendus õiguskindluse tagamiseks ja ühtse kohtupraktika kujundamiseks või õiguse edasiarenduseks.

Õnneks ei läinud sedasi nn Autorollo juhtumiga, sest selles kaasuses on ainest nii õiguskindluse tagamiseks, ühtse kohtupraktika kujundamiseks kui õiguse edasiarenduseks. Olid ju kahes esimeses astmes kohtud erineval seisukohal seni veel riigikohtus otseselt käsitlemata teemal, kus tsiviilvastutust soovitakse rakendada n-ö «tegelike juhtide» suhtes äriseadustiku § 1671 alusel (sarnane paragrahv on ka aktsiaseltside jaoks – 2892).

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto