Sisukord
Eesti
Postimees
16.12.2015
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tallinn hakkab autojuhte ummikute eest hoiatama Tagakülg Maailma ajalugu soomlaste silme läbi E-tervise strateegia näeb ette kaugravimist Käekirja uurides saab lahendada mõrvu ja tabada võltsijaid Eesti lühiuudised Täisnime kirjutamine aitab ennetada võltsimist Arvuti on muutnud käekirja koolilapselikult lihtsaks Eesti tõusis ÜRO inimarengu indeksis 30. kohale Mälumäng Abivahendite saamise kord ootab paika panemist Sotsid mängivad jätkuvalt kooseluseaduse peale Majandus Majanduse lühiuudised Algas Estonian Airi pankrotiprotsess Leedu majanduses imet ei paista (1) Välismaa Komisjoni ettepanekud Välismaa lühiuudised Uus-Meremaa võib vahetada lippu Euroopa plaanib välispiiride kaitsmiseks sunnipatrulli Assadi lahkumise ootuses Arvamus Timo Tatar: kliimaleppe mõjud Eesti energiapoliitikale Urmas Arumäe: riigikohtust sõltub, kas ettevõtjad peaks olema erakud Taavi Rõivas: Eesti on Pariisi kliimakokkulepetega juba arvestanud Juhtkiri: kolm peaministrit korraga Ksenia Repson-Deforge: Jumal hoiab leetrite eest? Erkki Bahovski: Eesti poliitikud peenetundelisuseta Lätis ja Leedus Postimees 1925. aastal: jõulusagin teeb ärevaks Kultuur Lihtne maapoiss, kellele meeldib lugusid jutustada Uudisloo pealkirjast sündis võidu toonud käsikiri Võidutöö sai tõuke «Kärbeste jumalast» Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: Seli kriitikud, kus on teie teod spordi rahastamise parandamisel? Kangerti uus hooaeg: kurnav kombinatsioon uues kuues Flora treeningumahud lähenevad tippklubide tasemele Tallinn Tallinn hakkab autojuhte ummikute eest hoiatama Tarbija Miks inimene ei suuda toiduga piiri pidada? Tartu Tüli tamme ümber võib jõuda kohtusse Jüri Saar: kui me abilinnapeaga viina ostmas käisime Sinilind jõudis ära oodata miljon eurot Jüri Kõre: vaene linn. Rikas linn Muusikakooli suur unistus täitus Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

E-tervise strateegia näeb ette kaugravimist

1 min lugemist
Taipeis leiutatud "targa hamba" prototüüp jälgib näiteks inimene söömis-, närimis- ja suitsetamisharjumusi. FOTO: PICHI CHUANG/REUTERS

Eesti e-tervise strateegia aastani 2020 näeb nüüd ametlikult ühe suunana viiest ette tervishoius kõikvõimalike kaugteenuste osutamist, kuni selleni välja, et haigel inimesel saavad kodus küljes olema sensorid, mis reaalajas infot arstideni saadavad.

Tellijale

Eile valitsuse heakskiidu saanud strateegia järgi koonduvad kaugteenuste alla teletervishoid, telehooldus ja kõikvõimalikud m-teenused ning seda nii esmatasandil kui ka eriarstiabi, õenduse ja hoolduse ning ennetustegevuse tasandil. Kaugravimist arendatakse vastukaaluks paratamatule tervise- ja hoolekandetöötajate arvu vähenemisele, probleemidele tervishoiuteenuse kättesaadavusega ning teenuseosutamise kulude kasvule.

Strateegia näeb ette, et aastaks 2020 on loodud tingimused nii kaugmonitooringu teenuste kui e-visiitide ja konsultatsioonide ning videokonsultatsioonide kasutuselevõtuks võrdväärselt füüsiliste teenustega.

15.12.2015 17.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto