Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president

1 min lugemist
Poola esimene president Gabriel Narutowic, kelle mõrvas paremäärmuslane Eligiusz Niewiadomski. FOTO: Wikimedia Commons

Poola uus president Narutowicz surmatud. Eile avaldasime meie kirjelduse ärevatest sündmustest Poolamaal presidendi valimise puhul. Siis näis juba, et Poolamaa ärevatest silmapilkudest on üle saanud ja uuesti rahulikule ülesehituse tööle on asunud. 

Eeltoodud teade Poola presidendi tapmisest annab aga tunnistust, et käärimine Poola rahvuslaste ringkondades veel lõppenud pole.

Meie teame kui kahjulikult sarnased kuritööd sisemise elu peale mõjuvad ja kuidas nad rahulikku arenemiskäiku ja ülesehitustööd takistavad. Poolamaal, kelle majanduslisest ja poliitilisest seisukorrast, nagu teisedki Balti riigid huvide ühtsuse pärast huvitatud oleme, on suured arenemisvõimalused. Kahtlemata peab aga Poolamaa poliitiline ja majandusline arenemine selle all kannatavad, kui seal äärmine rahvusline vool võimule pääseks, mis praegustel oludel võimalik näib.

President Narutowicz oli demokraat, rahuliku ülesehitustöö poolehoidja, mida ta esiteks avalikkude teede ministrina, pärast välisministrina edendada püüdis. Kahtlemata oleks ta uues ametis samas sihis tööd teinud ja Poola rahva hea käekäigu kindlustamiseks paljugi korda saatnud.

Loodetavasti suudab Poola rahvas ka sellest kriisist üle saada. Ja endale vaba arenemiskäiku kindlustada, hoolimata kõigist raskustest. 17.12.2015

Seotud lood
16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto