Sisukord
Film
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu

1 min lugemist
«Puhta mõtte ruum». FOTO: Kaader filmist

Pühapäeva keskööni saab Postimehe Kinos vaadata Vahur-Paul Põldma dokumentaalfilmi «Puhta mõtte ruum».

Mida arvab filmi kangelasest Jan Jõemetsast tema kunagine koolikaaslane kirjanik Jan Kaus: «Lisaks tarkusele kehastas Jan mulle raskesti sõnastatavat ja seda kütkestavamat EHI (Eesti Humanitaarinstituudi – toim) vaimu: soovi võimalikult detailselt ja põhjalikult oma teemat tunda ning teadmist, et see on peaaegu et võimatu.»

Jan elab kõigi humanitaaride ideaalelu. Tal on piiramatult vaba aega ning ta saab teha just seda, mida ta parasjagu tahab, omades selleks ainult talle teada olevaid ressursse.

Pugenud tavapärase maailma eest peitu metsa ja elades eraklikku elu, on ta vabastanud ennast välistest sõltuvustest, suhtleb vähestega ja harva. Jani päevi täidab mõtlemine. Pühendunult ja intensiivselt. Film olemisest, aja kasutusest ja valikutest läbi filosoofia.

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto