Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall

13 min lugemist
Jaanus Harro FOTO: Margus Ansu

Praegune debatt narkootikumide legaliseerimise üle meenutab Tartu Ülikooli professori psühhofarmakoloog Jaanus Harro sõnul 1990. aastate algust, kui Eesti ajakirjandus võttis rõõmsalt vastu ecstasy tuleku, kasutades muu hulgas väljendit e-ajastu. Harro sõnul loodeti ka näiteks kuuekümnendatel, et LSD ja kanep päästavad maailma, kuid seda ei juhtunud. Ka praegu on ühiskondlik atmosfäär tema hinnangul vastuvõtlik lubadustele, et ise ei peagi vaeva nägema, tuleb vaid võtta ravimit ja kõik ongi korras.

Tellijale Tellijale

Teie 2006. aastal ilmunud raamat algab tõdemusega, et elame uimastite ajastul. Mina mäletan, et toona oli uimastite maailm Eestis suhteliselt väike.

Ma ei pidanud silmas Eestit, vaid kogu maailma. Kuid ka Eestis toimus järsk hüpe umbes 1998. aastast. Hakkasin toona Tartu Ülikoolis pidama loengusarja «Uimastid ja elu» ja ütlesin kuulajatele, et ma ei taha seda ennustust teha, kuid ei ole raske öelda, et kohe-kohe algab Eestis kiire uimastite tarvitamise suurenemine. Meil on ka üks uuring, kus samu inimesi on korduvalt üles otsitud, ja sealt on hästi näha, et 1998. aastal oli Eestis uimasteid proovinud laste arv väga väike. Järgmistel aastatel hakkas see kasvama.

16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto