Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli

5 min lugemist
Füüsik ja leiutaja Ants Lõhmus koos pojapoja, noore leiutaja Kaur Lõhmusega karnevalipiipu puhumas. «Need on tegelikult meie kelgu jalaste prototüübid,» ütlevad nad. FOTO: Kristjan Teedema

Kaur Lõhmus on 11-aastane poiss, kes teab väga hästi, mida ühist on karnevalipiibul ja kelgul. Esimene on viletaoline mänguasi, mida puhudes tekib suu ette väike toru, mis pärast end ise rulli keerab. Kelk on aga – kelk!

Tellijale Tellijale

Nende kahe ühisosa peitub selles, et just karnevalipiibu töömehhanismi silmitsemine andis Tartu Tamme kooli viienda klassi õpilasele Kaur Lõhmusele mõtte, kuidas ehitada kelk, mis trumpaks üle kõik muud kelgud.

Eelkõige aga plastist ja metallist jäigad kelgud, mis on tülikad suuruse tõttu ja võtavad palju ruumi – ükskõik kas sa oled sellega siis bussis, kooli riidehoius või kodus. Või nuputad kevadel, kuhu seda kelku suveks panna.

16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto