Sisukord
Sport
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased

3 min lugemist
Türgi päritolu Kaasani Rubini mängija Gokdeniz Karadeniz (keskel rohelises) on üks neid mängijaid, kellele Venemaa spordiministeeriumi keeld koheselt kehtima ei hakka ning kes tohib koduklubis edasi mängida. FOTO: SCANPIX

SPORDISUHTED. Venemaa ja Türgi novembri lõpus pingestunud suhted pole kaasa toonud ainult majandussanktsioone ja nende kahe riigi suhete jahenemist, vaid puudutavad otseselt ka sportlasi. Kahjuks on poliitikategemine astunud spordi kandadele seekord õige mitmes vallas ja oma riigi esindamise asemel peavad eri alade esindajad kaasa lööma hoopis poliitmängudes.

Tellijale Tellijale

Venemaa spordile on tänavuse sügise lõpp olnud keeruline aeg. Esmalt lahvatas novembri alguses suur dopinguskandaal, mille tulemusel visati Venemaa rahvusvahelisest kergejõustikuliidust välja. Vaevalt oli jõudnud see skandaal hakata maha jahtuma, kui venelased leidsid end konfliktist Türgiga: nimelt tulistasid türklased 24. novembril alla Vene ründelennuki Su-24. Osaliste selgitused juhtunu kohta on läinud lahku, kuid Venemaa kehtestas kohe Türgile sanktsioonid ja puutumata ei jäänud ka spordivaldkond.

Nii teatas Venemaa spordiminister Vitali Mutko nädal pärast lennuki allatulistamist, et kohalikud jalgpalliklubid ei tohi järgmise aasta jaanuaris osta Türgi päritolu mängumehi. «Kui keegi tahab üleminekuakna jooksul Türgi mängijaid palgata, siis see ei ole võimalik. Kehtivate lepingutega mängijad jätkavad töötamist. Nad ei jää tulevikus enam siia, aga praegu on neil kehtivad lepingud,» selgitas Mutko. Niisiis on jalgpalliklubide eest valikud tehtud ja sportlastel ega klubidel pole enam selles vallas kaasarääkimise võimalust.

16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto