Sisukord
Kaup ja teenused
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla

3 min lugemist
Sotsiaalministeeriumi asekantsler Ivi Normet. FOTO: Liis Treimann

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Ivi Normet lubab, et kuni neid suhkrumaksu mõttetuses ei veenda, jääb maksupeatükk rohelisse raamatusse, millega ollakse alles poolel teel ja kuhu võib veel huvitavaid mõtteid lisanduda.

Tellijale Tellijale

Sotsiaalministeerium surus korra juba rohelisest raamatust välja hääletatud toidumaksustamise peatüki sinna tagasi. Miks?

Kõige olulisem põhjus teema uuesti lauale panna on see, et pahade kommete maksustamine on efektiivne. Suhkru- või rasvamaksu tõhususest on maailmas väga vähe tõestusmaterjali, aga tubaka ja alkoholi kohta on varnast võtta nii kogemusi kui ka uuringuid, et see tõesti aitab tarbimist vähendada. Teine põhjus oli valitsuse programm, kus on sees energiajookide maksustamise analüüs. Sotsiaalministeeriumi ettepanek rahandusministeeriumile on, et võiks vaadata laiemalt kõiki magusaid jooke.

16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto