E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaido Ole töötab 24 tundi päevas

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Facebook
Comments

«Arvan, et teen piisavalt tööd, et Eesti keskmine palk võiks olla välja teenitud,» vastab Kaido Ole küsimusele, miks ta kandideeris kunstnikupalgale. «Mul tuleb järgmise aasta lõpus Tallinna Kunstihoones suures saalis näitus. See on kindlasti kaalukas põhjus, aga ma ei tea, kas see sai otsustavaks kaalukeeleks. Las see jääda komisjoni südametunnistusele. Kui kunstnikupalgast rääkima hakati, siis oli juttu, et kunstnikupalga perioodist ei pea jääma maha midagi füüsiliselt mõõdetavat ning et kunstnikupalga saaja valitakse välja pigem kunstniku hetkevormi ja potentsiaali järgi. Tajun, et täna on sotsiaalne surve nii suur, et siiski mingi tulem peab olema. .

Mulle oleks meeldinud, kui selle palga oleks saanud ilma kaalukate lubadusteta. See oleks olnud kõige puhtam versioon, sest kui on väga hea kunstnik, siis ta niikuinii töötab kogu aeg. Kunstnikud töötavad  ideaalses maailmas, meil on tohutu motivatsioon ja lõpuks me ise ka ei tea, kust algab mingi mõte ja kuidas see konkreetse resultaadina sulle pähe vupsab. Kui sa lõpuks midagi tegema hakkad, siis see on jäämäe veepealne pisike tipp. Ma tõesti julgen öelda, et ma töötan 24 tundi ööpäevas. See on nagu vähkkasvaja, siirdeid on igal pool, ma ei tea, millal ja kus midagi juhtub.

Facebook
Comments
Tagasi üles