Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.12.2015
Eesti IRL tahab pagulaste piirarvu seadusesse kirjutada Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Postimehe reklaamivõrgustik on suurima külastajaskonnaga Toidupank sattus internetis kommenteerijate pahameele alla Eesti lühiuudised Ministeerium pressib peale suhkrumaksu Asekantsler suhkrumaksust: võib veel mõtteid tulla Majandus Majanduse lühiuudised Nädalavahetusel on oodata pöörast ostumöllu Välismaa Venemaalt varustab ISISt sõduritega Dagestan Surve all Türgi tõmbub Iraagis tagasi Spalta_välised Arvamus Jaanus Harro: kanepipropaganda veereb kui lumepall Toomas Randlo: laevakaitsjate kolmandad jõulud Indias Päeva karikatuur Postimees 1922. aastal: surmati uus Poola president Kultuur «Puhta mõtte ruum» Postimehe kinos: pilguheit humanitaari ideaalellu Kaido Ole töötab 24 tundi päevas Kolmeks aastaks riigipalgale saavad kunstnikud on teada Kris Lemsalu: saan nüüd soovi korral arstil käia Mark Raidpere: olen vastutustundlik Anu Vahtra: kunstnikupalk on super algus Marge Monko: parim õigustus on hästi tehtud töö Lahkus armastatud näitleja Linda Rummo Sport Spordi lühiuudised Venemaa vs Türgi: poliitsuhete keskele jäänud õnnetud sportlased Lapstähe teel tippu tuleb võidelda looduse karidega Mäng Tartus ei sujunud ja Kollo läheb tagasi liivale Tarbija Nutikas idee: raudvooditest aiapink Jõulupuu peaks tänavu saama pisut soodsamalt Tartu Parkimishinna tõus ähvardab panna kesklinna löögi alla Toidukohtade omanikud on murelikud Tabivere tahab päästvat tunnelit Koolipoiss lõi kokkurulluva kelgu mudeli Festivalil näeb maailma tänavatantsu paremikku Poeet ja tõlkija seadis kokku oma luulevaatlused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaido Ole töötab 24 tundi päevas

1 min lugemist
Tellijale Tellijale

«Arvan, et teen piisavalt tööd, et Eesti keskmine palk võiks olla välja teenitud,» vastab Kaido Ole küsimusele, miks ta kandideeris kunstnikupalgale. «Mul tuleb järgmise aasta lõpus Tallinna Kunstihoones suures saalis näitus. See on kindlasti kaalukas põhjus, aga ma ei tea, kas see sai otsustavaks kaalukeeleks. Las see jääda komisjoni südametunnistusele. Kui kunstnikupalgast rääkima hakati, siis oli juttu, et kunstnikupalga perioodist ei pea jääma maha midagi füüsiliselt mõõdetavat ning et kunstnikupalga saaja valitakse välja pigem kunstniku hetkevormi ja potentsiaali järgi. Tajun, et täna on sotsiaalne surve nii suur, et siiski mingi tulem peab olema. .

Mulle oleks meeldinud, kui selle palga oleks saanud ilma kaalukate lubadusteta. See oleks olnud kõige puhtam versioon, sest kui on väga hea kunstnik, siis ta niikuinii töötab kogu aeg. Kunstnikud töötavad  ideaalses maailmas, meil on tohutu motivatsioon ja lõpuks me ise ka ei tea, kust algab mingi mõte ja kuidas see konkreetse resultaadina sulle pähe vupsab. Kui sa lõpuks midagi tegema hakkad, siis see on jäämäe veepealne pisike tipp. Ma tõesti julgen öelda, et ma töötan 24 tundi ööpäevas. See on nagu vähkkasvaja, siirdeid on igal pool, ma ei tea, millal ja kus midagi juhtub.

16.12.2015 18.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto