Sisukord
Tänane leht
Postimees
18.12.2015
Eesti Mälumäng Toobal jätkab Keskerakonna peasekretärina Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Toidupanga tegevjuht: Annetatud toitu vabatahtlikud ei saa Tallinna trolliliiklus kaob tasapisi Välismaalt tullakse kodumaale emotsioonide pärast Tagakaas Eesti lühiuudised Kultuurirahvas marssis EMTA saali nimel E-tervises läks tuliseks E-tervise uus strateegia Esikülg 18.12 Majandus Võitis «lipulaevade tapja» OnePlus 2 Majanduse lühiuudised Väikepangad eelistavad ettevõtteid Välismaa Madridis tekitavad Barcelona toimetamised hämmingut Välismaa lühiuudised Putin rahustas veokijuhte ja sõitles Türgit Katalaani hurmur rebis vasakpatsist ette Jõuluilu traagilisest söödavani Hispaania valib ilmselt ajaloo esimese koalitsiooni Arvamus Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mehed, teie hobused põlevad Raul Rebane: erakonnad ja konflikt 2015 Edgar Savisaar: rünnak meditsiinile on rünnak rahva vastu Postimees 1939. aastal: rahvakirjanduse «vaimukused» Rein Veidemann: räägitagu põhilisest! Juhtkiri: Kremli teleshow Kultuur Oksana Tandit viis moe kunstisaali Postimehe telesaade teeb ajakirjanduse ajalugu Sport Kanep ja ecstasy: Eesti harrastusjalgpallurid põrusid dopingukontrollis Chelsea näitas Mourinhole ust Spordimaailma suured poisid, kes hätta ei jää Spordi lühiuudised Kas KHLi laienemine avab Ilvesele ukse? Tallinn Tallinna trolliliiklus kaob tasapisi Uhke piparkooginäitus disaini- ja arhitektuurigaleriis Tartu Ehmatus lasteaia juures: koerad rebisid möödujate riideid Priit Pullerits: Kelly kiusamine Ülikoolipere joob nüüd kraanivett Mika Keränen: ei ole ju saladus, et Tartus on alati olnud väga äge kunstielu Vahur Teppan teeb lastele suusakooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe telesaade teeb ajakirjanduse ajalugu

2 min lugemist
Anu Saagim ja Priit Pullerits FOTO: Erik Prozes

Pööripäeval, 22. detsembril näitab Postimees esimest korda kuus tundi ja viis minutit kestvat otsesaadet, mis koos tuntud saatekülalistega võtab kokku 2015. aasta suursündmused. Vaataja ette jõuavad intrigeerivad teemad ja seninägemata videolood!

Maratonsaade algab päikesetõusul kell 9.17 ning lõppeb päikeseloojangul lipu langetamisega Pika Hermanni tornis kell 15.22.

Igal tunnil on Postimehel külas tuntud inimesed erinevatest eluvaldkondadest ning otselülitused põnevatesse sündmuspaikadesse. Saadet vürtsitavad meeleolukad vaheklipid ning igal täistunnil on uudised. Maratonsaadet juhivad Anu Saagim ja Priit Pullerits, päeva vältel on kaasatud kõik Postimehe toimetused.

Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinapi sõnul on Postimehe võimekus videolugude ja telesaadete tootmisel aastatega kasvanud ning soov oli oma võimeid seesuguse suure väljakutsega proovile panna. «Eks see ole ka kogu toimetusele märgiline, et me pöörame lisaks tekstile ja pildile ühe rohkem tähelepanu liikuvale pildile ning see formaat sobib ajakirjanduslikult veebimeediasse suurepäraselt,» selgitas Reinap.

Tema sõnul panustavad saatesse innukalt kõik Postimehe toimetused ning see võimaldab lõppevale aastale ka veebi sobivas formaadis suurejooneliselt joon alla tõmmata.

«Talvine pööripäev tähistab ka valguse võidukäiku pimeduse üle,» kommenteeris saate kontseptsiooni Postimehe foto- ja videotoimetuse juhataja Erik Prozes. «Ajakirjandus on aegade algusest täitnud nii valgustuslikku kui meelelahutuslikku rolli – seda kõike me suures otsesaates pakume.»

Prozese sõnul on maratonsaade tegijate jaoks erakordne: «Selle valmimisse on haaratud terve Postimehe toimetus, me paneme proovile oma tehnilise suutlikkuse ja videoajakirjanduslikud oskused. Ka suurimad gurud ei julge pikaajaliselt ennustada, millised on veebiajakirjandus ja televisioon aastate pärast. Täna näeme, kuidas nad sammhaaval teineteisele lähenevad. Oma suure otsesaatega kinnitame lipuvarda uuele mäetipule.»

Anu Saagimi sõnul on plaan viivuks peatuda ja meenutada aasta 2015 rõõme, võite, kaotusi ja kurbust: «Viskame pilgu peale olnule ja laseme sellel kõigel rahus minna, et saaks kergemal sammul startida uude aastasse.»

Seotud lood
17.12.2015 19.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto