Sisukord
Tänane leht
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (1) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe telesaade teeb ajakirjanduse ajalugu

2 min lugemist
Anu Saagim ja Priit Pullerits FOTO: Erik Prozes

Pööripäeval, 22. detsembril näitab Postimees esimest korda kuus tundi ja viis minutit kestvat otsesaadet, mis koos tuntud saatekülalistega võtab kokku 2015. aasta suursündmused. Vaataja ette jõuavad intrigeerivad teemad ja seninägemata videolood!

Maratonsaade algab päikesetõusul kell 9.17 ning lõppeb päikeseloojangul lipu langetamisega Pika Hermanni tornis kell 15.22.

Igal tunnil on Postimehel külas tuntud inimesed erinevatest eluvaldkondadest ning otselülitused põnevatesse sündmuspaikadesse. Saadet vürtsitavad meeleolukad vaheklipid ning igal täistunnil on uudised. Maratonsaadet juhivad Anu Saagim ja Priit Pullerits, päeva vältel on kaasatud kõik Postimehe toimetused.

Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinapi sõnul on Postimehe võimekus videolugude ja telesaadete tootmisel aastatega kasvanud ning soov oli oma võimeid seesuguse suure väljakutsega proovile panna. «Eks see ole ka kogu toimetusele märgiline, et me pöörame lisaks tekstile ja pildile ühe rohkem tähelepanu liikuvale pildile ning see formaat sobib ajakirjanduslikult veebimeediasse suurepäraselt,» selgitas Reinap.

Tema sõnul panustavad saatesse innukalt kõik Postimehe toimetused ning see võimaldab lõppevale aastale ka veebi sobivas formaadis suurejooneliselt joon alla tõmmata.

«Talvine pööripäev tähistab ka valguse võidukäiku pimeduse üle,» kommenteeris saate kontseptsiooni Postimehe foto- ja videotoimetuse juhataja Erik Prozes. «Ajakirjandus on aegade algusest täitnud nii valgustuslikku kui meelelahutuslikku rolli – seda kõike me suures otsesaates pakume.»

Prozese sõnul on maratonsaade tegijate jaoks erakordne: «Selle valmimisse on haaratud terve Postimehe toimetus, me paneme proovile oma tehnilise suutlikkuse ja videoajakirjanduslikud oskused. Ka suurimad gurud ei julge pikaajaliselt ennustada, millised on veebiajakirjandus ja televisioon aastate pärast. Täna näeme, kuidas nad sammhaaval teineteisele lähenevad. Oma suure otsesaatega kinnitame lipuvarda uuele mäetipule.»

Anu Saagimi sõnul on plaan viivuks peatuda ja meenutada aasta 2015 rõõme, võite, kaotusi ja kurbust: «Viskame pilgu peale olnule ja laseme sellel kõigel rahus minna, et saaks kergemal sammul startida uude aastasse.»

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto