Sisukord
Tervis
Tänane leht
18.12.2015
Eesti Mälumäng Toobal jätkab Keskerakonna peasekretärina Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Toidupanga tegevjuht: Annetatud toitu vabatahtlikud ei saa Tallinna trolliliiklus kaob tasapisi Välismaalt tullakse kodumaale emotsioonide pärast Tagakaas Eesti lühiuudised Kultuurirahvas marssis EMTA saali nimel E-tervises läks tuliseks E-tervise uus strateegia Esikülg 18.12 Majandus Võitis «lipulaevade tapja» OnePlus 2 Majanduse lühiuudised Väikepangad eelistavad ettevõtteid Välismaa Madridis tekitavad Barcelona toimetamised hämmingut Välismaa lühiuudised Putin rahustas veokijuhte ja sõitles Türgit Katalaani hurmur rebis vasakpatsist ette Jõuluilu traagilisest söödavani Hispaania valib ilmselt ajaloo esimese koalitsiooni Arvamus Päeva karikatuur Henrik Roonemaa: mehed, teie hobused põlevad Raul Rebane: erakonnad ja konflikt 2015 Edgar Savisaar: rünnak meditsiinile on rünnak rahva vastu Postimees 1939. aastal: rahvakirjanduse «vaimukused» Rein Veidemann: räägitagu põhilisest! Juhtkiri: Kremli teleshow Kultuur Oksana Tandit viis moe kunstisaali Postimehe telesaade teeb ajakirjanduse ajalugu Sport Kanep ja ecstasy: Eesti harrastusjalgpallurid põrusid dopingukontrollis Chelsea näitas Mourinhole ust Spordimaailma suured poisid, kes hätta ei jää Spordi lühiuudised Kas KHLi laienemine avab Ilvesele ukse? Tallinn Tallinna trolliliiklus kaob tasapisi Uhke piparkooginäitus disaini- ja arhitektuurigaleriis Tartu Ehmatus lasteaia juures: koerad rebisid möödujate riideid Priit Pullerits: Kelly kiusamine Ülikoolipere joob nüüd kraanivett Mika Keränen: ei ole ju saladus, et Tartus on alati olnud väga äge kunstielu Vahur Teppan teeb lastele suusakooli Meelelahutus Koomiks Sudoku

E-tervises läks tuliseks

4 min lugemist
Digiretsept. FOTO: Liis Treimann

Äsja ametist ilma jäänud Eesti E-tervise Sihtasutuse juht Raul Mill süüdistab sotsiaalministeeriumi kirvemeetodiga tehtavas reformis, mis võib koguni minna vastuollu seadusega. Ministeeriumi meelest on aga vaid ohje enda kätte haarates võimalik e-tervis Eestis lõpuks tööle saada.

Tellijale Tellijale

«Ma ei saa nõustuda sotsiaalministeeriumi pakutud mõneti ühepoolsete ja kohati ka seadusega mitte päris kooskõlas olevate muudatustega,» põhjendab Mill, miks ta pärast nelja ametiaastat sel nädalal lahkumisavalduse lauale pani.

Kriitikat Millil jagub. Ta väidab, et kuigi riik on 2005. aastast tegutsevale sihtasutusele delegeerinud hulga ülesandeid, tahab sotsiaalministeerium osa neist nüüd endale haarata. Ministeeriumi asekantsleri Ain Aaviksoo plaani järgi kaoks sihtasutusest kogu strateegiline planeerimine ja alles jääksid vaid IT-spetsialistid. Ministeerium juurde loodaks samal ajal aga e-teenuste strateegianõukogu ja arendusmeeskond. Esimese järele näeb vajadust ka Mill, ent arendus ja projektijuhtimine võiks ikkagi jääda sihtasutusse.

Peale selle on ministeerium saatnud riigikokku ettepaneku kärpida E-tervise SA-le järgmise aasta riigieelarvest tulevat summat 22 protsendi ehk poole miljoni euro võrra. Lõpuks on veel ettekirjutus koondada viiendik töötajaid.

17.12.2015 19.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto