Sisukord
Arvamus
Postimees
21.12.2015
Eesti Kaljurand on presidendikandidaadina jõudsalt rahva toetust kogunud (1) Rosimannus Autorollost: silmamoondus ja advokaatide ilutulestik Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Esikülg 21. detsember Südamearstid vaidlevad haigekassaga uute ravireeglite üle Vargad viisid autost kaasa Vao pagulaskeskuse laste jõulukingid Politsei põrkas MMSiga seotud väärteo uurimisel vastu pangasaladust Eesti lühiuudised Majandus Norma taandub turvavööde tootmisest Välismaa Aasta teadusläbimurre on genoomilõikur Moslemite ja juutide vastasseis peletab jõuluvaimu Petlemmast Välismaa lühiuudised Arvamus Ene-Margit Tiit: ausus riigi ees – mida see maksab? Peep Siitam: Pariisi kliimaleppes terendavad võimalused Eesti rohemajandusele Postimees 1936. aastal: ei tohi jõuda olukorrani, kui meie rahva arv hakkaks vähenema Taavi Minnik: idamaised ajaloospiraalid Oleg Kašin: Putin on muutnud ühiskonna tema palgal olevaks töökollektiiviks Erki Nool: õigus olla laps Juhtkiri: millist presidenti me tahame? Kultuur Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Seitsme mehe meeskonna karikavõit Heas hoos Zirk ületas 36 aastat kestnud rekordi Suurepärases hoos Björndalen murrab 22 aasta pikkuse traditsiooni Euroliiga vahegrupid selged: tiitlikaitsja napp pääsemine ja Maccabi veider väljalangemine Ilves tegi musta talve valgemaks Tarbija Ostja kahtlustab poodi Eestisse sobimatu telefoni müümises Vale regiooni nutitelefon jätab kasutajale tühjad pihud Tartu Tänavatants vallutas kontserdimaja Vabamüürlased remontisid vana keldri Linnavolikogus: massina vastu ei saanud Avanes aasta tähtsaim näitus Ehitaja ja pritsimees, kel jätkub alati tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oleg Kašin: Putin on muutnud ühiskonna tema palgal olevaks töökollektiiviks

4 min lugemist
Oleg Kašin FOTO: Aleshkovsky Mitya/ITAR-TASS

Venemaa üks tuntumaid ajakirjanikke Oleg Kašin vaatab intervjuus Postimehele tagasi 2015. aasta lõpule Venemaal ja räägib ka sellest, mida järgmised aastad võivad endaga kaasa tuua.

Tellijale Tellijale

2015. aasta oli Venemaale raske ning näib, et ka järgmine aasta tuleb raske. Kuidas mõjub see ühiskonnas valitsevatele meeleoludele? Kas on oodata uusi proteste, sest tuleb arvesse võtta, et Venemaa toormemüügi tuludest sõltuvast riigieelarvest on tarvis ära toita üle 100 miljoni inimese?

Putin on viinud mõiste «korporatiivne riik» täide reaalsuses, muutes enamiku venemaalastest tema juhitava ja talle kuuluva korporatsiooni töötajateks, see käib esmajoones riigiteenistujate, ametnike, jõustruktuuride esindajate ja riigifirmade töötajate kohta. Putin on muutnud ühiskonna tema palgal olevaks 100-miljoniliseks töökollektiiviks talle kuuluvas suurfirmas.

19.12.2015 22.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto