Sisukord
Arvamus
Postimees
21.12.2015
Eesti Kaljurand on presidendikandidaadina jõudsalt rahva toetust kogunud (1) Rosimannus Autorollost: silmamoondus ja advokaatide ilutulestik Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Esikülg 21. detsember Südamearstid vaidlevad haigekassaga uute ravireeglite üle Vargad viisid autost kaasa Vao pagulaskeskuse laste jõulukingid Politsei põrkas MMSiga seotud väärteo uurimisel vastu pangasaladust Eesti lühiuudised Majandus Norma taandub turvavööde tootmisest Välismaa Aasta teadusläbimurre on genoomilõikur Moslemite ja juutide vastasseis peletab jõuluvaimu Petlemmast Välismaa lühiuudised Arvamus Ene-Margit Tiit: ausus riigi ees – mida see maksab? Peep Siitam: Pariisi kliimaleppes terendavad võimalused Eesti rohemajandusele Postimees 1936. aastal: ei tohi jõuda olukorrani, kui meie rahva arv hakkaks vähenema Taavi Minnik: idamaised ajaloospiraalid Oleg Kašin: Putin on muutnud ühiskonna tema palgal olevaks töökollektiiviks Erki Nool: õigus olla laps Juhtkiri: millist presidenti me tahame? Kultuur Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Seitsme mehe meeskonna karikavõit Heas hoos Zirk ületas 36 aastat kestnud rekordi Suurepärases hoos Björndalen murrab 22 aasta pikkuse traditsiooni Euroliiga vahegrupid selged: tiitlikaitsja napp pääsemine ja Maccabi veider väljalangemine Ilves tegi musta talve valgemaks Tarbija Ostja kahtlustab poodi Eestisse sobimatu telefoni müümises Vale regiooni nutitelefon jätab kasutajale tühjad pihud Tartu Tänavatants vallutas kontserdimaja Vabamüürlased remontisid vana keldri Linnavolikogus: massina vastu ei saanud Avanes aasta tähtsaim näitus Ehitaja ja pritsimees, kel jätkub alati tööd Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: ei tohi jõuda olukorrani, kui meie rahva arv hakkaks vähenema

1 min lugemist

Lastekaitse nädala puhul oli pühapäeval ülikooli suures auditooriumis korraldatud ettekande-õhtu. Esimesena kõneles dr. Madissoon teemal: «Rahvaarvu kahanemisest tingitud välispoliitilisi raskusi».

Ettekande selgitamiseks oli koostatud vastavad tabelid. Rahvas suudab alal hoida neid kultuurilisi ülesandeid, mis aja jooksul temale peale on pandud, ainult siis, kui ta on küllaldaselt arvuline ning kui rahva juurdekasv on kindlustatud.

Meil tuli 1918. a iga 1000 elaniku kohta 25 sündi, kuid nüüd on sündide arv langenud 15,3 peale. Kui meil möödunud aastal sündis 1000 last rohkem kui suri, siis samal ajal sündis Lätis rohkem lapsi 7600 ja Leedus 23000. Niisugused arvud panevad juba mõtlema.

Rahvaarvu juurdekasv omab välispoliitiliselt väga suure tähtsuse, eriti veel aga siis, kui naabruses asuvates riikides on sündivus tunduvalt suurem. Meie ei tohi mitte jõuda olukorrani, kui meie rahva arv hakkaks vähenema. Kui on olnud võimalik sündivuse vähendamine, siis peab olema võimalik ka sündivuse suurendamine.

21.12.1936

Seotud lood
    19.12.2015 22.12.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto