Sisukord
Tarbija
Postimees
22.12.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pagulased pagevad Vaost Postimehe otsesaade täna USA õhuväelased meisterdasid lastega paberlennukeid Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid Head talve algust! Teine pool süüd lasub autoomanikel Eesti lühiuudised Värvide mäng ja ohtralt glasuuri Esikülg 22.12 Male Tamsalu gümnaasiumist sai lahinguväli Mälumäng Seadusemuudatus avab tee kvalifitseeritud tööjõule Majandus TransferWise asub koostööle pankadega Majanduse lühiuudised Hinrikus: soovi korral võiksime järgmisel kuul kasumis olla Välismaa Hispaania tegi vanale süsteemile otsa peale Välismaa lühiuudised Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas Arvamus Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses Jüri Vendik: mis Venemaal elab Putin? Joosep Värk: inimest pekstakse ja sa lihtsalt filmid?! Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita Postimees 1904. aastal Liisa Tagel: moslemitest ja jõuludest Kultuur «Vürst Gabriel» ja «Kolm musketäri» ulatavad teineteisele käe Sport Spordi lühiuudised Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust Epp Mäe: kui oleksin Eestisse jäänud, poleks minust midagi saanud Eesti meistrivõistlustel täideti MMi norme Tallinn Politsei võttis arvatava liiklusraevujuhtumi uurida Tarbija Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse Tartu Õitsvad jõulud: Lääne-Euroopa talv teeb meil ilma Uued loomeettevõtted kaitsesid äriplaane Tartu koolipered ootavad juba aastakümneid spordiväljakute remonti Vehklejad selgitasid Emajõelinna meistrid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse

2 min lugemist
Teleritootjad on aastaid rõõmustanud 4K resolutsiooni pakkuvate telerite tootmise üle. Vahepealsed tumedad pilved on hajunud ning ka kliendid võivad oma ostude üle kindlamalt rõõmu tunda. FOTO: Reuters/ScanPix

Paljud sellel aastal müüdud teleritest on võimelised näitama 4K-resolutsioonis pilti. Tehniliselt tähendab see neli korda suuremat punktitihedust kui täisresolutsioon ehk Full-HD. Rohkem piksleid tähendab teravamat pilti.

Tellijale

Paljud uue teleri omanikud aga ei tea, et viimastel kuudel olid 4K-tehnoloogia kohale kogunenud tumedad pilved, mis halvimal juhul võinuksid tähendada 4K-telepildi leviku lõppu. Õnneks on taevas taas selginenud.

Esmalt taustast. Igasuguse telepildi edastamiseks on vaja tehnoloogiat, mis võimaldab edastada andmemahukat telepilti võimalikult väheste andmetega. Selleks kasutatakse pakkimistehnoloogiat. Et aga 4K on neli korda mahukam kui Full-HD, siis tuleb ka siin leida efektiivsed pakkimistehnoloogiad, mis võimaldaks 4K-resolutsioonis pilti edastada praeguseid andmesidekanaleid kasutades. 4K- ehk UHD-resolutsioonis pildi tootmine on seega üks pool ja edastamine teine pool ning siin on oluline roll mängida mitmesugustel huvigruppidel ja organisatsioonidel, kes ühendavad pakkimistehnoloogiaga seotud patentide omanikke.

21.12.2015 23.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto