Sisukord
Arvamus
Postimees
22.12.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pagulased pagevad Vaost Postimehe otsesaade täna USA õhuväelased meisterdasid lastega paberlennukeid Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid Head talve algust! Teine pool süüd lasub autoomanikel Eesti lühiuudised Värvide mäng ja ohtralt glasuuri Esikülg 22.12 Male Tamsalu gümnaasiumist sai lahinguväli Mälumäng Seadusemuudatus avab tee kvalifitseeritud tööjõule Majandus TransferWise asub koostööle pankadega Majanduse lühiuudised Hinrikus: soovi korral võiksime järgmisel kuul kasumis olla Välismaa Hispaania tegi vanale süsteemile otsa peale Välismaa lühiuudised Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas Arvamus Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses Jüri Vendik: mis Venemaal elab Putin? Joosep Värk: inimest pekstakse ja sa lihtsalt filmid?! Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita Postimees 1904. aastal Liisa Tagel: moslemitest ja jõuludest Kultuur «Vürst Gabriel» ja «Kolm musketäri» ulatavad teineteisele käe Sport Spordi lühiuudised Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust Epp Mäe: kui oleksin Eestisse jäänud, poleks minust midagi saanud Eesti meistrivõistlustel täideti MMi norme Tallinn Politsei võttis arvatava liiklusraevujuhtumi uurida Tarbija Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse Tartu Õitsvad jõulud: Lääne-Euroopa talv teeb meil ilma Uued loomeettevõtted kaitsesid äriplaane Tartu koolipered ootavad juba aastakümneid spordiväljakute remonti Vehklejad selgitasid Emajõelinna meistrid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses

6 min lugemist
Olev Remsu FOTO: Ergo Kuld

Kes tappis Kennedy? Kuidas suri Mozart? Aga Jeesus? Meie ajastul pole ühtset ja absoluutset tõde, otsus ja hinnang sõltuvad tõdeja hoiakuist, tema haridusest ja meeleoludest, kirjutab kolumnist Olev Remsu.

Tellijale

Eks me kõik püüdle tõe poole. Vahest on maksimalistlik sõnake «kõik» liialdus, aga tõde tuleb ju kaunistada, et see paistaks tõepärasem. Niisiis, jäägu «kõik», mis sest, et leidub neidki, kellele see on ükstaskõik. Neid, kellel on tulusamatki teha kui tuuleveskitega sõdida. Ja neid, kes küsivad: mis asi see tõde õigupoolest on, kas seda saab kätte võtta, et silmitsi lähemalt uurida? Aga kas armastust saab? Ja ometi me armastame.

Teeme endale ülesande lihtsamaks, jätame õhku rippuma fundamentaalse küsimuse, kas see asi, mida ma näen, on ikka see asi, mida ma näen, kas tegelikkus on olemas ja kas see on tajutav. Lükkame kõrvale teisegi tähtsa küsimuse, nimelt selle, kas tajuja on üleüldse olemas, kas meie lugupeetud mina ja maailm selle ümber on ikka tõesed ja reaalsed. Või on tegemist vaid tühipalja ettekujutusega olematuse ookeanis?

21.12.2015 23.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto