Sisukord
Sport
Postimees
22.12.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pagulased pagevad Vaost Postimehe otsesaade täna USA õhuväelased meisterdasid lastega paberlennukeid Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid Head talve algust! Teine pool süüd lasub autoomanikel Eesti lühiuudised Värvide mäng ja ohtralt glasuuri Esikülg 22.12 Male Tamsalu gümnaasiumist sai lahinguväli Mälumäng Seadusemuudatus avab tee kvalifitseeritud tööjõule Majandus TransferWise asub koostööle pankadega Majanduse lühiuudised Hinrikus: soovi korral võiksime järgmisel kuul kasumis olla Välismaa Hispaania tegi vanale süsteemile otsa peale Välismaa lühiuudised Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas Arvamus Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses Jüri Vendik: mis Venemaal elab Putin? Joosep Värk: inimest pekstakse ja sa lihtsalt filmid?! Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita Postimees 1904. aastal Liisa Tagel: moslemitest ja jõuludest Kultuur «Vürst Gabriel» ja «Kolm musketäri» ulatavad teineteisele käe Sport Spordi lühiuudised Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust Epp Mäe: kui oleksin Eestisse jäänud, poleks minust midagi saanud Eesti meistrivõistlustel täideti MMi norme Tallinn Politsei võttis arvatava liiklusraevujuhtumi uurida Tarbija Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse Tartu Õitsvad jõulud: Lääne-Euroopa talv teeb meil ilma Uued loomeettevõtted kaitsesid äriplaane Tartu koolipered ootavad juba aastakümneid spordiväljakute remonti Vehklejad selgitasid Emajõelinna meistrid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust

3 min lugemist
Kaidu Meitern äsjailmunud raamatu «Ühe maapoisi lugu» esitlusel. FOTO: Viktor Burkivski

Et sel aastal on Eesti artroskoopia 25. aastapäev, on paslik rääkida kogenud ortopeedi ja spordiarsti doktor Kaidu Meiterniga spordimeditsiini olevikust, minevikust ja tulevikust. Meitern andis hiljuti välja  isikuraamatu «Ühe maapoisi lugu», kus kirjeldab oma lapsepõlve ja sporditeed kümnevõistlejana, aga ka tööd arstina.

Tellijale

Kogenud spordiarsti sõnul aitaks aga dopingivastases võitluses ainult see, kui osa aineid minimaalsetes kogustes ehk mingi kindla piirini ja tingimustel ja arsti järelevalve all vabaks lasta. «Kõige paremad taastumisvahendid on minimaalsetes doosides dopinguained. Aga kuna neid ei tohi võtta, siis peab otsima muid võimalusi, nagu vitamiinid, looduslikud vahendid ja näiteks hemoglobiini tõstvad ained. Kui võtta dopinguaineid aga minimaaldoosides, et raske trenni tõttu langenud hormoonitaset taastada, siis see on teine asi, kui seda kümme kuud aastas pidevalt teha, nagu Saksa DV sportlased vanasti tegid. Sport peab ka arenema ja tulemused lähevad paremaks vaid siis, kui saab rohkem treenida. See eeldab aga kiiremat taastumist,» ütleb ta.

21.12.2015 23.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto