Sisukord
Arvamus
Postimees
22.12.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pagulased pagevad Vaost Postimehe otsesaade täna USA õhuväelased meisterdasid lastega paberlennukeid Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid Head talve algust! Teine pool süüd lasub autoomanikel Eesti lühiuudised Värvide mäng ja ohtralt glasuuri Esikülg 22.12 Male Tamsalu gümnaasiumist sai lahinguväli Mälumäng Seadusemuudatus avab tee kvalifitseeritud tööjõule Majandus TransferWise asub koostööle pankadega Majanduse lühiuudised Hinrikus: soovi korral võiksime järgmisel kuul kasumis olla Välismaa Hispaania tegi vanale süsteemile otsa peale Välismaa lühiuudised Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas Arvamus Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses Jüri Vendik: mis Venemaal elab Putin? Joosep Värk: inimest pekstakse ja sa lihtsalt filmid?! Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita Postimees 1904. aastal Liisa Tagel: moslemitest ja jõuludest Kultuur «Vürst Gabriel» ja «Kolm musketäri» ulatavad teineteisele käe Sport Spordi lühiuudised Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust Epp Mäe: kui oleksin Eestisse jäänud, poleks minust midagi saanud Eesti meistrivõistlustel täideti MMi norme Tallinn Politsei võttis arvatava liiklusraevujuhtumi uurida Tarbija Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse Tartu Õitsvad jõulud: Lääne-Euroopa talv teeb meil ilma Uued loomeettevõtted kaitsesid äriplaane Tartu koolipered ootavad juba aastakümneid spordiväljakute remonti Vehklejad selgitasid Emajõelinna meistrid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita

2 min lugemist

Postimehest saab tihti lugeda mõtteavaldusi huvipakkuvatel teemadel. Ka igasugustest ohtudest, mis võivad tekkida, aga sellest, mis praegu on meie elanikkonnale, ühtlasi ka riigile kõige suurem oht, tagasihoidlikult. Need oleksid minu arvates alkohol, narkomaania, aids, suitsetamine ja teatavas mõttes ka ajaloo moonutamine 1934.–1940. aastatel. Mis annab halba eeskuju järelpõlvedele. Need eespool märgitud neli põhjust hävitavad õnnetuste, surmajuhtumite ja tervisekahjustuste tõttu igal aastal sadu töövõimelisi inimesi.

Tellijale

Eesti riigi loojad ja kultuuritegelased olid suuremalt jaolt karsklased, mida propageeriti igal moel. Ka Vabadussõja perioodil oli alkoholi müük keelatud ning ka pärast sõda keelas näiteks raha- ja siseminister oma käskkirjaga aprillis 1925 Riigi Teataja kaudu üleriikliku karskuspüha puhul 3. mail alkohoolsete jookide müügi igal pool täielikult.

Eesti Vabariigi taastajad olid aga paljud alkoholilembelised ja lubasid rajada tuhandeid alkoholimüügikohti. Sealhulgas ka riigikogu einelauas, kus kinnitatakse seadusi. Kuhu me oleme jõudnud ja kuhu me edasi jõuame, kui see kestab? Mina arvan, et poole sajandi jooksul võime jääda vähemusrahvuseks ja tervislik seisund jõuab tasemele, et terveid lapsi sünnib vähem.

21.12.2015 23.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto