Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas

3 min lugemist
Ukraina justiitsministeeriumi sooviks on, et «telefoniõiguse» ajad riigi kohtusüsteemis oleksid läbi. FOTO: Hanna-Hulda Reinkort

«Ma ei taha, et inimesed arvaksid: Ukraina on maailma enim korrumpeerunud riik. See ei ole tõsi.» Ukraina justiitsministri Pavlo Petrenko sõnul poleks Ukraina vastasel juhul sel aastal, mil riik samal ajal ka iga päev sõjategevuses osaleb, niivõrd palju saavutanud.

Tellijale

Eesti justiitsministeeriumi andmetel on kõige edukamad siiani olnud majandusreformid, nagu pangandussüsteemi ümberkujundamine ja e-teenuste kasutuselevõtt. Kõige kehvem seis on aga endiselt kohtureformide ja korruptsioonivastase võitlusega. Ukraina kohtute töö pole piisavalt läbipaistev ega sõltumatu.

Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles, et reformide protsess käivitub äärmiselt vaevaliselt, sest kõike seda pingestab Venemaa jätkuv nii majanduslik kui sõjaline surve. «Ukraina on äärmiselt kriitilises seisus. Tegemist on ühiskonnaga, kes on pidanud kallilt maksma oma poliitiliste valikute eest.»

21.12.2015 23.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto