Sisukord
Sport
Postimees
22.12.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pagulased pagevad Vaost Postimehe otsesaade täna USA õhuväelased meisterdasid lastega paberlennukeid Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid Head talve algust! Teine pool süüd lasub autoomanikel Eesti lühiuudised Värvide mäng ja ohtralt glasuuri Esikülg 22.12 Male Tamsalu gümnaasiumist sai lahinguväli Mälumäng Seadusemuudatus avab tee kvalifitseeritud tööjõule Majandus TransferWise asub koostööle pankadega Majanduse lühiuudised Hinrikus: soovi korral võiksime järgmisel kuul kasumis olla Välismaa Hispaania tegi vanale süsteemile otsa peale Välismaa lühiuudised Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas Arvamus Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses Jüri Vendik: mis Venemaal elab Putin? Joosep Värk: inimest pekstakse ja sa lihtsalt filmid?! Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita Postimees 1904. aastal Liisa Tagel: moslemitest ja jõuludest Kultuur «Vürst Gabriel» ja «Kolm musketäri» ulatavad teineteisele käe Sport Spordi lühiuudised Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust Epp Mäe: kui oleksin Eestisse jäänud, poleks minust midagi saanud Eesti meistrivõistlustel täideti MMi norme Tallinn Politsei võttis arvatava liiklusraevujuhtumi uurida Tarbija Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse Tartu Õitsvad jõulud: Lääne-Euroopa talv teeb meil ilma Uued loomeettevõtted kaitsesid äriplaane Tartu koolipered ootavad juba aastakümneid spordiväljakute remonti Vehklejad selgitasid Emajõelinna meistrid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Spordi lühiuudised

2 min lugemist
Sepp Blatter. FOTO: SCANPIX

Blatter ja Platini said karmilt karistada

JALGPALL. Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) eetikakomisjon määras organisatsiooni presidendile Sepp Blatterile (vasakul) ja asepresidendile Michel Platinile (paremal) kaheksa aasta pikkuse jalgpallis tegutsemise keelu. Mehi süüdistati korruptsioonis, kuna 2011. aastal kandis Blatter Platini pangakontole umbes 1,8 miljonit eurot. Platini kinnitusel oli tegu varasemast ajast maksmata töötasuga. Nii tema kui ka Blatter eitavad, et nad oleksid midagi valesti teinud. 79-aastase Blatteri jaoks tähendab karistus seda, et tema pikk karjäär jalgpalliametnikuna on läbi. Ta juhtis FIFAt alates 1998. aastast.

Tellijale Tellijale

«Kui oleksime andnud 2022. aasta MMi USA-le, poleks me praegu siin,» vahendas USA Today Blatteri sõnu mõni tund pärast otsuse väljakuulutamist korraldatud pressikonverentsil. Blatter alustas seda 20-minutilise monoloogiga, kus nimetas ennast poksikotiks. «Olen seda organisatsiooni 41 aastat kogu südamest ja täie südametunnistusega juhtinud,» sõnas ta, palumata aga oma tegude eest vabandust. «Ma ei tunne häbi. Mul on kahju, aga mitte piinlik.» Blatter lisas, et pidanuks 2014. aasta MMi järel ametist loobuma, ning tõotas oma nime puhtuse nimel edasi võidelda. «Algul olin kurb, aga enam mitte. Nüüd olen võitlushimuline,» lisas ta ning lõpetas pressikonverentsi lausega: «Ma tulen veel tagasi!»

Platini, kes juhtis alates 2007. aastast Euroopa jalgpalli katusorganisatsiooni UEFA, kaebab otsuse suure tõenäosusega Rahvusvahelisse Spordiarbitraaži, ent kui veel möödunud suvel räägiti prantslasest kui järgmisest FIFA presidendist, siis eilse otsusega said kõva hoobi ka tema maine ja karjäär. «Minu vastu algatatud protsess oli puhas maskeraad, täielik farss. Selle eesmärgiks oli vaid minu nime mustata,» lausus Platini.

21.12.2015 23.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto