Sisukord
Eesti
Postimees
22.12.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Pagulased pagevad Vaost Postimehe otsesaade täna USA õhuväelased meisterdasid lastega paberlennukeid Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid Head talve algust! Teine pool süüd lasub autoomanikel Eesti lühiuudised Värvide mäng ja ohtralt glasuuri Esikülg 22.12 Male Tamsalu gümnaasiumist sai lahinguväli Mälumäng Seadusemuudatus avab tee kvalifitseeritud tööjõule Majandus TransferWise asub koostööle pankadega Majanduse lühiuudised Hinrikus: soovi korral võiksime järgmisel kuul kasumis olla Välismaa Hispaania tegi vanale süsteemile otsa peale Välismaa lühiuudised Ukraina võitlus korruptsiooniga on visa, aga olemas Arvamus Olev Remsu: tõde pilkases pimeduses Jüri Vendik: mis Venemaal elab Putin? Joosep Värk: inimest pekstakse ja sa lihtsalt filmid?! Lugeja kiri: president korraldagu vastuvõtt ilma alkoholita Postimees 1904. aastal Liisa Tagel: moslemitest ja jõuludest Kultuur «Vürst Gabriel» ja «Kolm musketäri» ulatavad teineteisele käe Sport Spordi lühiuudised Kaidu Meitern: spordist, meditsiinist ja dopingust Epp Mäe: kui oleksin Eestisse jäänud, poleks minust midagi saanud Eesti meistrivõistlustel täideti MMi norme Tallinn Politsei võttis arvatava liiklusraevujuhtumi uurida Tarbija Tippresolutsioon hakkab varsti jõudma teleritesse Tartu Õitsvad jõulud: Lääne-Euroopa talv teeb meil ilma Uued loomeettevõtted kaitsesid äriplaane Tartu koolipered ootavad juba aastakümneid spordiväljakute remonti Vehklejad selgitasid Emajõelinna meistrid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aasta arst loodab vähendada noorte surmasid

6 min lugemist
Traumakirurg Peep Talving. FOTO: Liis Treimann

Tänavune aasta arst Peep Talving (50) on Tartu ülikooli külalisprofessor, Põhja-Eesti regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse asutaja ja «peadirigent», teadusjuht ja residendiõppe juht. Kahe aastaga pärast Los Angelese tipphaiglast Eestisse naasmist on ta loonud täiesti uue, lisaks igapäevasele inimelude päästmisele ka teadustööle suunatud traumakirurgia keskuse ning toonud Eestisse Ameerikas ja mujal kasutatava traumakirurgide koolitusprogrammi.

Tellijale

- Tulin teie juurde lille ja šokolaadiga. Eestis on komme arstile nii lilli kui ka maiustusi ja napsi tuua. Kas Ameerikas ja Rootsis, kus kogu oma arstielu olete elanud, on ka selline komme?

Sellist kommet mujal eriti ei ole. Rootsis on seadusega paika pandud, mis on kingitus, ja see ei tohi olla kallim kui 50 eurot. Ameerikas tuuakse vahel meeneid, aga lilli ei tooda. Aga siia tulles nägin, kuidas kõik kohad on lilli täis, mõni haige toob mett, mõni konjakit. Mäletan, et ka mu arstidest vanematele toodi šokolaadikarpe, aga mulle piisab heast sõnast.

21.12.2015 23.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto