Sisukord
Film
Tänane leht
23.12.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Koht, kus kerkib austus iga mannatera vastu Tagakülg Tallinna piirilt leiti kiirgusohtlik tseesiumikonteiner Pööripäevasaade Postimehega Esikülg 23. detsember Majanduse lühiuudised Nii kaitsja kui ka prokurör kaebasid koolitulistaja asja edasi Jüri Pihlist saab Tallinna linnajuhi nõunik Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised «Jõululaps» toob häda ja viletsust Välismaa Välismaa lühiuudised Rattaga läbi akna ja korstna kaudu vargile – aasta jaburaimad uudised USA uitajasõdur astus kohtu ette Arvamus Lugeja kiri: mitte suhkur ei tee paksuks, vaid jahutooted (1) Postimees 1937. aastal: rasked jääolud takistavad laevaliikust Ene Pajula: naeratage ometi, soovib mammi Mart Raudsaar: omada või olla? Mihhail Lotman: hirm on ohtlikum kui pagulaskriis Peeter Raidla: ikka edasi viie hulka Juhtkiri: üks oodatud pööripäev Kultuur Postimees soovitab telesaateid Mida peidab uudistehundi filmiarhiiv: «Fast Eddy vanad uudised» Postimehe kinos 2015. aasta – presidentidest paavstini Sport Kelly Sildaru – õpilane, tippsportlane või mõlemat? Spordi lühiuudised Saatan peitub detailides ehk Raha, võim ja otsused Tarbija Kui süda karjub appi Infarkti saab õige eluviisiga ära hoida Arter Annetagem heategevuseks Indrek Sammul: minu elu ongi teistele elamiseks Justin Petrone: kõige magusam aeg aastas Maria Listra: pudelis püsimine pole mulle kunagi meeldinud Parapsühholoogi Albert Stepanjani nipid uusaastaööks Jean-Claude Juncker – eurooplane, töönarkomaan ja napsimees Usk endasse toidab ülimat eesmärki Kaks minutit ja neli tundi Tartu Ehitaja Norras, vabatahtlik päästja Võnnus Kopsuarstid pingutavad, et nende patsiendid suudaksid hingata suure sõõmu õhku Viis aastat tööd viib õed Rio olümpiamängudele Berliini maratoni finišis täitus lapsepõlveunistus Eesti toit viis tänavu Tartus õpinguid alustanud välistudengitel keele alla Tarvo Siilaberg: on aeg olla tänulik Vabatahtlikul on lihtsad soovid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mida peidab uudistehundi filmiarhiiv: «Fast Eddy vanad uudised» Postimehe kinos

1 min lugemist
«Fast Eddy vanad uudised» FOTO: Kaader filmist

Neljapäevast pühapäeva hilisõhtuni saab Postimehe Kinos vaadata Marko Raadi mõtlemapanevat dokumentaali «Fast Eddy vanad uudised».

Mida on filmist arvanud kriitikud?

«Huvitav ja üllatuslik persoon, kelle elu avades koorub välja mitu põnevat teemat. On inimlikku traagikat ja üldistusjõudu,» leiab PÖFFi juht Tiina Lokk.

«Raadi portreefilmid räägivad alati rohkemast kui ainult portreteeritavast. Ka sellesse filmi on ta põiminud hulga Edi elu ja saatusega seotud üldisemaid teemasid, mis kõik üksteise järel korraks helisema hakkavad,» Postimehe filmitoimetaja Tiit Tuumalu.

Vabakutseline operaator Edgar Väär (1929 Kuressaare, Eesti – 2014 Toronto, Kanada) teenis oma hüüdnime Fast Eddy ära sellega, et jõudis sageli sündmuskohale enne politseid ja CBC krimireportereid. Suur osa tema filmitust on jõudnud CBC vahendusel tele-eetrisse. Ülejäänu, sadu tunde filmilinti, mida uudistele maha müüa ei õnnestunud, on hunnikutes mehe Toronto kesklinna penthouse’i tubades ja keldris.

Kas vanu uudiseid saab müüa? Mida mäletab Ed veel ise ja mida räägivad mehe vanad filmirullid sellest, mis teda maailmas huvitas? Millal lõppevad inimese enese juhitavad surma ettevalmistused ja millal muutud eestkostetavaks lapseks, lilleks, mööbliks?

Kuidas kulgeb igavese ilu ja muretu eluga harjunud abielupaari argipäev, kui selle jätkumine seniste standardite järgi on muutunud küsitavaks ja neile endile häbenemisväärseks?

Kuidas näeb välja inimese lõpp, kes on väga paljude teiste lõppe ja hävinguid infotainment'i tööstusele jäädvustanud?

Postimehe tellijad saavad Postimehe Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega.

+ Postimehe Kino saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
22.12.2015 28.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto