Sisukord
Talisport
Tänane leht
23.12.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Koht, kus kerkib austus iga mannatera vastu Tagakülg Tallinna piirilt leiti kiirgusohtlik tseesiumikonteiner Pööripäevasaade Postimehega Esikülg 23. detsember Majanduse lühiuudised Nii kaitsja kui ka prokurör kaebasid koolitulistaja asja edasi Jüri Pihlist saab Tallinna linnajuhi nõunik Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised «Jõululaps» toob häda ja viletsust Välismaa Välismaa lühiuudised Rattaga läbi akna ja korstna kaudu vargile – aasta jaburaimad uudised USA uitajasõdur astus kohtu ette Arvamus Lugeja kiri: mitte suhkur ei tee paksuks, vaid jahutooted (1) Postimees 1937. aastal: rasked jääolud takistavad laevaliikust Ene Pajula: naeratage ometi, soovib mammi Mart Raudsaar: omada või olla? Mihhail Lotman: hirm on ohtlikum kui pagulaskriis Peeter Raidla: ikka edasi viie hulka Juhtkiri: üks oodatud pööripäev Kultuur Postimees soovitab telesaateid Mida peidab uudistehundi filmiarhiiv: «Fast Eddy vanad uudised» Postimehe kinos 2015. aasta – presidentidest paavstini Sport Kelly Sildaru – õpilane, tippsportlane või mõlemat? Spordi lühiuudised Saatan peitub detailides ehk Raha, võim ja otsused Tarbija Kui süda karjub appi Infarkti saab õige eluviisiga ära hoida Arter Annetagem heategevuseks Indrek Sammul: minu elu ongi teistele elamiseks Justin Petrone: kõige magusam aeg aastas Maria Listra: pudelis püsimine pole mulle kunagi meeldinud Parapsühholoogi Albert Stepanjani nipid uusaastaööks Jean-Claude Juncker – eurooplane, töönarkomaan ja napsimees Usk endasse toidab ülimat eesmärki Kaks minutit ja neli tundi Tartu Ehitaja Norras, vabatahtlik päästja Võnnus Kopsuarstid pingutavad, et nende patsiendid suudaksid hingata suure sõõmu õhku Viis aastat tööd viib õed Rio olümpiamängudele Berliini maratoni finišis täitus lapsepõlveunistus Eesti toit viis tänavu Tartus õpinguid alustanud välistudengitel keele alla Tarvo Siilaberg: on aeg olla tänulik Vabatahtlikul on lihtsad soovid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kelly Sildaru – õpilane, tippsportlane või mõlemat?

3 min lugemist
Kelly Sildaru esmaspäeval Peetris asuvas elamusspordikeskuses SPOT of Tallinn trikke harjutamas. FOTO: Liis Treimann

Kelly Sildaru on alati olnud mitmes mõttes eriline sportlane. Praeguseks 13-aastase vigursuusataja sponsorite seas on juba aastaid olnud tuntud rahvusvahelised firmad eesotsas Red Bulliga. Facebookis on tal ligi 30 000 fänni ja sellega on ta üldse kõige populaarsem Maarjamaa sportlane. Poolteist nädalat tagasi Dew Touril pargisõidu võistluse võitmisega karjääri kõige kaalukama saavutuseni jõundud Sildarut ootab jaanuaris ees veelgi suurem võistlusareen, kus seni on osalenud vaid üks eestlane.

Tellijale Tellijale

Jaanuari lõpus USAs Aspenis maailma suurimal ekstreemspordivõistlusel X-mängudel starti asuv Tallinna saksa gümnaasiumi õpilane tunnistab, et kõige selle juures ta end päris tippsportlasena siiski ei tunne. «Pigem olen ikka nagu õpilane või isegi äkki mõlemat. Päris profina end veel siiski ei tunne.»

Esmalt oli mägedes suusatamas käimine rohkem pere ühine lõbus ettevõtmine ja tagantjärgi on raske hinnata, millal sõideti lumiseid mäetippe vallutama vaid sportlikke aspekte silmas pidades. «Pikalt olid sellised nädalased väljasõidud lihtsalt ühised lõbusad tegemised. Kui Kelly oli 9-10-aastane, siis hakkasid ehk tekkima sportlikus mõttes laagrid,» tunnistas enda kahe lapse treenerist isa Tõnis Sildaru.

22.12.2015 28.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto