Sisukord
Sport
Postimees
23.12.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Koht, kus kerkib austus iga mannatera vastu Tagakülg Tallinna piirilt leiti kiirgusohtlik tseesiumikonteiner Pööripäevasaade Postimehega Esikülg 23. detsember Majanduse lühiuudised Nii kaitsja kui ka prokurör kaebasid koolitulistaja asja edasi Jüri Pihlist saab Tallinna linnajuhi nõunik Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised «Jõululaps» toob häda ja viletsust Välismaa Välismaa lühiuudised Rattaga läbi akna ja korstna kaudu vargile – aasta jaburaimad uudised USA uitajasõdur astus kohtu ette Arvamus Lugeja kiri: mitte suhkur ei tee paksuks, vaid jahutooted (1) Postimees 1937. aastal: rasked jääolud takistavad laevaliikust Ene Pajula: naeratage ometi, soovib mammi Mart Raudsaar: omada või olla? Mihhail Lotman: hirm on ohtlikum kui pagulaskriis Peeter Raidla: ikka edasi viie hulka Juhtkiri: üks oodatud pööripäev Kultuur Postimees soovitab telesaateid Mida peidab uudistehundi filmiarhiiv: «Fast Eddy vanad uudised» Postimehe kinos 2015. aasta – presidentidest paavstini Sport Kelly Sildaru – õpilane, tippsportlane või mõlemat? Spordi lühiuudised Saatan peitub detailides ehk Raha, võim ja otsused Tarbija Kui süda karjub appi Infarkti saab õige eluviisiga ära hoida Arter Annetagem heategevuseks Indrek Sammul: minu elu ongi teistele elamiseks Justin Petrone: kõige magusam aeg aastas Maria Listra: pudelis püsimine pole mulle kunagi meeldinud Parapsühholoogi Albert Stepanjani nipid uusaastaööks Jean-Claude Juncker – eurooplane, töönarkomaan ja napsimees Usk endasse toidab ülimat eesmärki Kaks minutit ja neli tundi Tartu Ehitaja Norras, vabatahtlik päästja Võnnus Kopsuarstid pingutavad, et nende patsiendid suudaksid hingata suure sõõmu õhku Viis aastat tööd viib õed Rio olümpiamängudele Berliini maratoni finišis täitus lapsepõlveunistus Eesti toit viis tänavu Tartus õpinguid alustanud välistudengitel keele alla Tarvo Siilaberg: on aeg olla tänulik Vabatahtlikul on lihtsad soovid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Saatan peitub detailides ehk Raha, võim ja otsused

5 min lugemist
Siseminister Hanno Pevkur FOTO: Priit Simosn

Kümmekond aastat juhtiva valitsuspartei Reformierakonna tipp-poliitikuna oluliste otsuste langetamise juures viibinud siseminister Hanno Pevkur on ühtlasi ka Eesti Olümpiakomitee (EOK) täitevkomitee liige ja Eesti Võrkpalliliidu president. Seega ilmselgelt õige mees andma vastust küsimusele, miks on Eesti spordi riiklikus rahastamises nii palju probleeme ja tegematajätmisi. 

Tellijale Tellijale

Spordi rahastamise juures on küsimus selles, kust ja kuidas raha Eesti sporti tuleb. Aastate jooksul pole suudetud luua toimivat süsteemi.

Tuleb tunnistada, et väga raske on murda muude valdkondade ja spordi vahelist kemplemist. Kui teeme ettepaneku eraldada riigiettevõtete tulust teatud protsendi spordile, siis tunnetame vastuseisu. See ju tähendab riigieelarvesse laekuvaid väiksemaid dividende ja see omakorda muudele valdkondadele vähem raha. Samas on riigil vaja tõsta arstide palka või teha midagi muud.

Vaidlus pole tegelikult selles, kas anda spordile vahendeid konkreetsest allikast, vaid selles, kuidas kõiki valdkondi võrdselt kohelda. See on koht, kuhu saatana detailid on peidetud.

Uuringud näitavad, et Eesti spordi rahastamise süsteem on halb, kuna selles pole selgust ja konkreetsust: raha eraldatakse korraga väga paljudest allikatest. Ammu oleks aeg midagi muuta.

Kui ma 2009. aastal valitsusse tulin, oli minu vastutada sotsiaalvaldkond ja kohe tuli teha suuri kärpeid. Siis tuli võidelda selle eest, et arstid saaksid palka ja tervishoiu raha oleks korras. Kogu aur läks sinna. Seepärast ootad vastutava ministeeriumi panust – spordi valdkonnas on selleks kultuuriministeerium.

22.12.2015 28.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto