Sisukord
Tarbija
Tänane leht
23.12.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Koht, kus kerkib austus iga mannatera vastu Tagakülg Tallinna piirilt leiti kiirgusohtlik tseesiumikonteiner Pööripäevasaade Postimehega Esikülg 23. detsember Majanduse lühiuudised Nii kaitsja kui ka prokurör kaebasid koolitulistaja asja edasi Jüri Pihlist saab Tallinna linnajuhi nõunik Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised «Jõululaps» toob häda ja viletsust Välismaa Välismaa lühiuudised Rattaga läbi akna ja korstna kaudu vargile – aasta jaburaimad uudised USA uitajasõdur astus kohtu ette Arvamus Lugeja kiri: mitte suhkur ei tee paksuks, vaid jahutooted (1) Postimees 1937. aastal: rasked jääolud takistavad laevaliikust Ene Pajula: naeratage ometi, soovib mammi Mart Raudsaar: omada või olla? Mihhail Lotman: hirm on ohtlikum kui pagulaskriis Peeter Raidla: ikka edasi viie hulka Juhtkiri: üks oodatud pööripäev Kultuur Postimees soovitab telesaateid Mida peidab uudistehundi filmiarhiiv: «Fast Eddy vanad uudised» Postimehe kinos 2015. aasta – presidentidest paavstini Sport Kelly Sildaru – õpilane, tippsportlane või mõlemat? Spordi lühiuudised Saatan peitub detailides ehk Raha, võim ja otsused Tarbija Kui süda karjub appi Infarkti saab õige eluviisiga ära hoida Arter Annetagem heategevuseks Indrek Sammul: minu elu ongi teistele elamiseks Justin Petrone: kõige magusam aeg aastas Maria Listra: pudelis püsimine pole mulle kunagi meeldinud Parapsühholoogi Albert Stepanjani nipid uusaastaööks Jean-Claude Juncker – eurooplane, töönarkomaan ja napsimees Usk endasse toidab ülimat eesmärki Kaks minutit ja neli tundi Tartu Ehitaja Norras, vabatahtlik päästja Võnnus Kopsuarstid pingutavad, et nende patsiendid suudaksid hingata suure sõõmu õhku Viis aastat tööd viib õed Rio olümpiamängudele Berliini maratoni finišis täitus lapsepõlveunistus Eesti toit viis tänavu Tartus õpinguid alustanud välistudengitel keele alla Tarvo Siilaberg: on aeg olla tänulik Vabatahtlikul on lihtsad soovid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Infarkti saab õige eluviisiga ära hoida

1 min lugemist
FOTO: PantherMedia / Scanpix

Arvi Olkonen oli 1985. aastal parasjagu Pärnus sanatooriumis, kui tundis rinnaku kohal valu. Esialgu uuriti magu, aga kui selgus, et kõhuga on kõik korras, soovitas raviarst südant kontrollida. Tagasi koju Tartusse jõudnud, pöörduski ta seal südamearsti poole, kes pani diagnoosiks südamelihase põletiku.

Tellijale Tellijale

Mees tänab senini õnne, et kohtas tänaval juhuslikult oma vana tuttavat professor Toomas Sullingut, kes ei uskunud pandud diagnoosi ja kutsus ta Tallinnasse täiendavale uuringule. Südame koormustest ei näidanud esialgu midagi, kuid hiljem haiglas südant sondeerinud tohter ütles: «Ärge ehmuge, aga teil hakkavad arterid umbe minema, tuleb kiiresti midagi ette võtta.» See tähendas juba infraktieelset seisundit.

Esialgu laiendati Olkonenil lihtsalt veresooni, aga kui mõne kuu pärast valu tagasi tuli, oli näha, et sellest ei piisa, ja tuleb noa alla minna. Esimene operatsioon tehti Olkonenile 1986. aastal kunstliku vereringega, teine aastal 2009 aga juba töötava südamega. «Peab ütlema, et töötava südamega lõikus on patsiendile tunduvalt kergem, paranemine on kiirem ja mingeid kõrvalnähte ei ole,» kiidab ta.

22.12.2015 28.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto