Sisukord
Uudised
Postimees
23.12.2015
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Koht, kus kerkib austus iga mannatera vastu Tagakülg Tallinna piirilt leiti kiirgusohtlik tseesiumikonteiner Pööripäevasaade Postimehega Esikülg 23. detsember Majanduse lühiuudised Nii kaitsja kui ka prokurör kaebasid koolitulistaja asja edasi Jüri Pihlist saab Tallinna linnajuhi nõunik Eesti lühiuudised Majandus Majanduse lühiuudised «Jõululaps» toob häda ja viletsust Välismaa Välismaa lühiuudised Rattaga läbi akna ja korstna kaudu vargile – aasta jaburaimad uudised USA uitajasõdur astus kohtu ette Arvamus Lugeja kiri: mitte suhkur ei tee paksuks, vaid jahutooted (1) Postimees 1937. aastal: rasked jääolud takistavad laevaliikust Ene Pajula: naeratage ometi, soovib mammi Mart Raudsaar: omada või olla? Mihhail Lotman: hirm on ohtlikum kui pagulaskriis Peeter Raidla: ikka edasi viie hulka Juhtkiri: üks oodatud pööripäev Kultuur Postimees soovitab telesaateid Mida peidab uudistehundi filmiarhiiv: «Fast Eddy vanad uudised» Postimehe kinos 2015. aasta – presidentidest paavstini Sport Kelly Sildaru – õpilane, tippsportlane või mõlemat? Spordi lühiuudised Saatan peitub detailides ehk Raha, võim ja otsused Tarbija Kui süda karjub appi Infarkti saab õige eluviisiga ära hoida Arter Annetagem heategevuseks Indrek Sammul: minu elu ongi teistele elamiseks Justin Petrone: kõige magusam aeg aastas Maria Listra: pudelis püsimine pole mulle kunagi meeldinud Parapsühholoogi Albert Stepanjani nipid uusaastaööks Jean-Claude Juncker – eurooplane, töönarkomaan ja napsimees Usk endasse toidab ülimat eesmärki Kaks minutit ja neli tundi Tartu Ehitaja Norras, vabatahtlik päästja Võnnus Kopsuarstid pingutavad, et nende patsiendid suudaksid hingata suure sõõmu õhku Viis aastat tööd viib õed Rio olümpiamängudele Berliini maratoni finišis täitus lapsepõlveunistus Eesti toit viis tänavu Tartus õpinguid alustanud välistudengitel keele alla Tarvo Siilaberg: on aeg olla tänulik Vabatahtlikul on lihtsad soovid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ehitaja Norras, vabatahtlik päästja Võnnus

4 min lugemist
Võnnu vabatahtlik päästja Ave Raja sõidab, kui vaja, punase päästeautoga sireeni huilates elukutselistele päästjatele appi. Viimati käis ta koos Võnnu teise vabatahtlikuga Aoveres metsa kustutamas. Metsatulekahju korral jääb taamal paistev Volvo enamasti garaaži, sest maastikul on teenekas GAZ-66 kindlam kaaslane. FOTO: Sille Annuk

Mis nüüd – pilt ja pealkiri ei lähe kokku?! Kõik on õige, sest elu pakub avatud meelega inimesele palju huvitavaid võimalusi ning Võnnu vabatahtlik päästja Ave Raja võtab neist julgelt kinni. Nii kodus kui ka Norras ehitusel töötades.

Tellijale Tellijale

Erinevalt väikestest poistest pole Ave Raja (kolmandat päeva 39) tegelikult tahtnud päästjaks saada. Tartus kasvanud ja 20 aastat tagasi oma kalli Indreku pärast Võndu elama läinud naine on olnud õmbleja ja kümme aastat Meeksi vallas postiljon, kes sõitis päevas talust tallu läbi  130 kilomeetrit. Viimased paar aastat töötab ta koos abikaasa Indrekuga Norras ehitajana.

«Mulle meeldib uusi ja huvitavaid asju teha,» põhjendas Ave Raja lihtsalt. «Alguses olin ehitusel sisetöödel, tegin viimistlust. Tänavu liikusin edasi: soojustasin maja, panin laudvoodrit ja ehitasin terrasse. Tegin esimest korda ka vundamenti, see oli väga huvitav – kui palju asju sinna läheb enne, kui betoon peale valatakse!»

22.12.2015 28.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto