Sisukord
Välismaa
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Türgi küberrünnakute juures meenutatakse Eestit

2 min lugemist
  • Nn DdoS rünnakute laine algas 14. detsembril.
  • Põhilisteks ründeobjektideks on olnud riigiasutused ja pangad.
  • Anonymouse kräkkerid ja Moskva süüdistasid Türgit samaaegselt samas asjas.
Jõulunädalal Türgit tabanud küberrünnakud olid ekspertide sõnul kõige karmimad, mis seda riiki kunagi tabanud. FOTO: Reuters/ScanPix

Jõulunädala lõpuks ajaloo tõsiseimate küberrünnakutega kimpu sattunud Türgi meedia ja sotsiaalmeedia kipub nende korraldajat otsides näitama Venemaa suunas ning meenutama pronksiööde-aegse Eesti ja augustisõja päevade Gruusia näidet.

Tellijale

Istanbuli tehnikaülikooli võrguspetsialist Burak Atakani märkis ajalehele Zaman, et nn DDoS-rünnakute laine Türgi ettevõtetele ja asutustele algas juba kahe nädala eest, kuid eriti intensiivseks muutus just möödunud nädala lõpus. Rünnakule aitas tahtmatult kaasa umbes 50 000 pahavaraga nakatunud arvutit Türgis.

«Need rünnakud on tõsised,» tunnistas Onur Öz Türk Telekomist. Nende 400 000 kliendi seas on suurem osa Türgi olulisematest asutustest ja ettevõtetest sõjaväest haiglateni. Özi sõnul on tugeva rünnaku all olnud pangad ja riigiasutused. Näiteks tekkisid häired transpordi, merendus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veebiteenustes.

23.12.2015 29.12.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto