Sisukord
Sport
Tänane leht
29.12.2015
Eesti Mälumäng KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Euroskepsis kasvas pisut Ukraina küborg taastas Eestis jõu Kaitseliitlased ei taha erarelvi loovutada Kolm nädalat sõprade juures Tagakülg Tallinna lühiuudised Eesti lühiuudised Eriti pisikeste lihakuubikutega asuu Valaste juga jäätus muinasjutumaaks Majandus Venemaa läheb uuele aastale vastu tühjade taskutega Majanduse lühiuudised Reval Takso endiste juhtide logokasutus tõi kaasa juristide sekkumise Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid Välismaa Foto: El Niño tuleb peagi taas Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid Välismaa lühiuudised Arvamus Juhan Mellik: tüütu Venemaa, tüütu Putin Juhtkiri: Euroopa-meelsed, aga murelikud eestlased Olev Remsu: mis mängud käivad õhupiiridel? Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks Ahto Lobjakas: kommentaariumid tuleb sulgeda Mari Tammar: «Punk teraapia» – teraapia kogu ühiskonnale Lugejate kirjad: eesti keelest ja põlevkivi tulevikust Päeva karikatuur Kultuur See algas The Murphy Bandist NO99 uus lavastus: kõik on siiski mõttetu Sport Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks Aivar Rehemaa ei mahtunud Tour de Ski koondisse Mugavustsoonist välja ja välismaale Spordi lühiuudised Kalev pole lahkunud mängijatele asendajaid leidnud Tallinn Balti jaama turg kolib ümberehituse ajaks ära Tallinna lühiuudised Tarbija Mis jääb meelde tehnoloogia-aastast? Tartu Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid Kahurid puhuvad lume jõeveest Noored kardavad metsas ära eksida Tartu kunst väärib enamat kui tapeedina väljapanek Toomemäele plaaniti loodusteaduste paleed Talvine remont aitab raha säästa Veemoto näitas olümpiaaladele koha kätte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mugavustsoonist välja ja välismaale

3 min lugemist
Kokkuta Managementi juht Madis Kokkuta (vasakul) teeb agentuuris igapäevaseid toimetusi koos Marten Lombiotsaga. FOTO: Tanel Aruoja

Pallimängude maailmas on sportlaste, treenerite, klubide omanike ja sponsorite kõrval üheks oluliseks komponendiks veel agendid. Viimaste vahel on konkurents tihti sama vihane nagu mängijatel palliplatsil.

Tellijale Tellijale

Sportlaste klubivahetuste puhul on ikka kuulda, et tehing sai teoks tänu sellele või tollele agendile. Euroopa mõistes liiguvad kõige kopsakamad summad sellel elualal loomulikult jalgpallis, kuid mängijate vahendamisega tasub tegeleda ka teistel spordialadel. Nii on ka Eestis juba mõni aasta tegutsenud Madis Kokkuta juhtimisel agentuur Kokkuta Management, kelle peamisteks klientideks on siinsed käsi-, võrk- ja korvpallurid.

Eesti turul tegutsedes on noormehed kokku põrganud aga veel ühe probleemiga. Tihtilugu on keeruline leida mängijaid, kes oleksid valmis välismaale minema. Nii on mõnelgi korral olnud leping juba laual olemas ja seejärel tuleb hakata alles mängijat nõusse rääkima. Hiljuti jäi sportlase vastuseisu tõttu ära näiteks ühe siinse korvpalluri siirdumine Saksamaa liigasse.

28.12.2015 30.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto