Sisukord
Äriuudised
Postimees
29.12.2015
Eesti Mälumäng KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Euroskepsis kasvas pisut Ukraina küborg taastas Eestis jõu Kaitseliitlased ei taha erarelvi loovutada Kolm nädalat sõprade juures Tagakülg Tallinna lühiuudised Eesti lühiuudised Eriti pisikeste lihakuubikutega asuu Valaste juga jäätus muinasjutumaaks Majandus Venemaa läheb uuele aastale vastu tühjade taskutega Majanduse lühiuudised Reval Takso endiste juhtide logokasutus tõi kaasa juristide sekkumise Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid Välismaa Foto: El Niño tuleb peagi taas Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid Välismaa lühiuudised Arvamus Juhan Mellik: tüütu Venemaa, tüütu Putin Juhtkiri: Euroopa-meelsed, aga murelikud eestlased Olev Remsu: mis mängud käivad õhupiiridel? Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks Ahto Lobjakas: kommentaariumid tuleb sulgeda Mari Tammar: «Punk teraapia» – teraapia kogu ühiskonnale Lugejate kirjad: eesti keelest ja põlevkivi tulevikust Päeva karikatuur Kultuur See algas The Murphy Bandist NO99 uus lavastus: kõik on siiski mõttetu Sport Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks Aivar Rehemaa ei mahtunud Tour de Ski koondisse Mugavustsoonist välja ja välismaale Spordi lühiuudised Kalev pole lahkunud mängijatele asendajaid leidnud Tallinn Balti jaama turg kolib ümberehituse ajaks ära Tallinna lühiuudised Tarbija Mis jääb meelde tehnoloogia-aastast? Tartu Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid Kahurid puhuvad lume jõeveest Noored kardavad metsas ära eksida Tartu kunst väärib enamat kui tapeedina väljapanek Toomemäele plaaniti loodusteaduste paleed Talvine remont aitab raha säästa Veemoto näitas olümpiaaladele koha kätte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid

3 min lugemist
FOTO: Pm

Kui tavapäraselt toimuvad Eesti kinnisvaraturul aastaga suured muudatused, siis tänavu jõudis kohale kauaoodatud rahulik stabiilsus. Pindi Kinnisvara juhi Peep Soomani sõnul muutis see markantsel moel aga mõned turulosalejad juba närviliseks. «Eestis ollakse harjutud järskude tõusude ja langustega ning rahunenud ning «omas mahlas» marineeriv kinnisvaraturg tundus midagi uut ja kurjakuulutavat,» ütles Sooman.

Tellijale Tellijale

Nii kinnisvara hinnatase kui ka tehingute arv püsis üsna ühtlasel tasemel ja kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Risto Vähi hinnangul sõltus keskmine hinnatase pigem sellest, millise hinnaga kinnisvara ühel või teisel ajahetkel konkreetses asukohas müüdi. Möödunud aastate kiire hinnatõus viis tema sõnul selleni, et hakati eelistama n-ö keskmist kinnisvara.

«Loomulikult oli nii ka varem, kuid sel aastal toimus teiste liikide, näiteks luksuskinnisvara tehinguid vähem,» ütles Vähi. «Kusjuures keskmine kinnisvara ei tähenda halba, see on igas piirkonnas selline korralik, heal tasemel korter, mis ei pretendeeri siiski eksklusiivsusele ja on hinnatasemelt soodsam.»

28.12.2015 30.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto