Sisukord
Sport
Postimees
29.12.2015
Eesti Mälumäng KBFI ehk Eesti «kõige-kõigem» instituut Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Euroskepsis kasvas pisut Ukraina küborg taastas Eestis jõu Kaitseliitlased ei taha erarelvi loovutada Kolm nädalat sõprade juures Tagakülg Tallinna lühiuudised Eesti lühiuudised Eriti pisikeste lihakuubikutega asuu Valaste juga jäätus muinasjutumaaks Majandus Venemaa läheb uuele aastale vastu tühjade taskutega Majanduse lühiuudised Reval Takso endiste juhtide logokasutus tõi kaasa juristide sekkumise Kinnisvaraturul andsid tooni uued korterid Välismaa Foto: El Niño tuleb peagi taas Jaapan palus vabandust: meie sõjavägi pidas seksiorjasid Välismaa lühiuudised Arvamus Juhan Mellik: tüütu Venemaa, tüütu Putin Juhtkiri: Euroopa-meelsed, aga murelikud eestlased Olev Remsu: mis mängud käivad õhupiiridel? Postimees 1933. aastal: Venemaalt tulnud kalurid osutusid spioonideks Ahto Lobjakas: kommentaariumid tuleb sulgeda Mari Tammar: «Punk teraapia» – teraapia kogu ühiskonnale Lugejate kirjad: eesti keelest ja põlevkivi tulevikust Päeva karikatuur Kultuur See algas The Murphy Bandist NO99 uus lavastus: kõik on siiski mõttetu Sport Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks Aivar Rehemaa ei mahtunud Tour de Ski koondisse Mugavustsoonist välja ja välismaale Spordi lühiuudised Kalev pole lahkunud mängijatele asendajaid leidnud Tallinn Balti jaama turg kolib ümberehituse ajaks ära Tallinna lühiuudised Tarbija Mis jääb meelde tehnoloogia-aastast? Tartu Õpilastel aitavad talvevaheaega sisustada hobid Kahurid puhuvad lume jõeveest Noored kardavad metsas ära eksida Tartu kunst väärib enamat kui tapeedina väljapanek Toomemäele plaaniti loodusteaduste paleed Talvine remont aitab raha säästa Veemoto näitas olümpiaaladele koha kätte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dopinguspets Port peab venitamist venelastele kahjulikuks

2 min lugemist
Aleksei Lovtšev Houstoni MMil. FOTO: SCANPIX

24. detsembril jõudis avalikkuse ette uudis, et Houstonis tõstmise MMil kuldmedali võitnud venelase Aleksei Lovtševi dopinguproovi A-proov on osutunud positiivseks ning näitas kasvuhormooni tarvitamise jälgi. SA Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port usub, et pikk kohtuprotsess poleks venelaste huvides ning kohtuprotsessi ajal ei saaks maailmarekordimees ikkagi võistelda.

Tellijale Tellijale

«Kõige rohkem tõmbas tõstmise MMi dopinguskandaalide juures tähelepanu see, et vahele jäi nii palju sportlasi,» viitas Port Postimehega rääkides tõsiasjale, et kokku põrus 24 sportlast, kelle seas oli neli venelast.

Venemaa spordiminister Vitali Mutko on andnud teada, et nad on valmis Lovtševi puhtuse eest võitlema, ehk positiivse B-proovi järel võivad nad ette võtta ka kohtutee. Port sõnas, et praegu on raske ennustada, kui pikaks võiks selline võitlus kujuneda, kuid kindlasti poleks see venelastele kasulik. «See on lõpuks nende enda otsustada, kui pikaks nad tahavad asja venitada. Kuna Venemaa spordis on viimasel ajal olnud suuri dopingujuhtumeid, siis on neile langev surve suur. Seetõttu oleks turunduslikus plaanis venitamistaktika neile kindlasti kahjulik,» arvas Port.

28.12.2015 30.12.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto